Wielka Brytania była niegdyś największym mocarstwem świata i już z tego tylko powodu można, słusznie zresztą, założyć, że w stolicy tego państwa jest ciekawie. Dziś Londyn to miasto, które ma za sobą niezwykle ciekawą historię, a jednocześnie jest tętniącym życiem miastem. Jest to m.in. stolica finansowa Europy.

Dla Polaków Anglia, w szczególności Londyn, to miejsce wyjątkowe. To właśnie do Anglii wyjechało najwięcej naszych rodaków po wejściu Polski do Unii Europejskiej. Wśród turystów jest wielu członków rodzin naszych emigrantów. I choć od zwiedzania może odstraszać słynna angielska pogoda, to warto jednak udać się do Londynu, gdzie atrakcji jest na co najmniej kilka tygodni intensywnego zwiedzania.

Pałac Westminster

Pod względem architektonicznym mało jest miast na świecie, które mogą się równać ze stolicą Anglii. Budowle takie jak Pałac Westminster z symbolem Londynu, czyli zegarem Big Ben, pałac Buckingham, Tower Bridge, Tower of London, Katedra św Pawła, Opactwo Westminsterskie to tylko kilka z tych bardziej znanych. Każde jest obowiązkowe na liście.

Park Hyde Park

Z racji klimatu i słynnej angielskiej pogody, Anglia jest niezwykle zielonym krajem, nie mniej niż Irlandia. I dlatego piękne są w Londynie parki. Jednym z najsłynniejszych jest słynny Hyde Park, gdzie każdy może przekonać przechodniów do swoich racji. Inny piękne parki to St. James Park i Regent’s Park. Dzięki takim miejscom, można odetchnąć podczas intensywnego zwiedzania miasta.

Science Museum

W czasach, gdy Wielka Brytania rządziła na światowych oceanach i lądach, do kraju zwieziono mnóstwo skarbów i zabytków. Dziś dopomina się o nie wiele krajów, ale wciąż jest ich dużo w Londynie. Muzeum Historii Naturalnej, Muzeum Londyńskie, Muzeum Nauki to tylko kilka z najbardziej polecanych. Do tego dochodzą liczne galerie i wystawy.

London’s Eye

Stolica Wielkiej Brytanii ma również kilka miejsc, które są dla niej nie mniej charakterystyczne, niż Big Ben. Należy do nich ogromne diabelskie koło, czyli London’s Eye, skąd doskonale widać panoramę całego miasta.

Muzeum figur woskowych

Koniecznie trzeba zajrzeć do muzeum figur woskowych Madame Tussaud’s. Tam można sobie zrobić zdjęcie z najbardziej znanymi ludźmi, którzy żyli lub jeszcze żyją. Nikt nie pozna, że na selfie jest figura woskowa, a nie żywy człowiek.

Śladami Sherlocka Holmesa

Jedną z ikon Londynu jest Sherlock Holmes. Można chodzić jego śladami, a można również zajrzeć do jego muzeum. Innym znanym Anglikiem jest William Szekspir. Oryginalny teatr, w którym działał, już dawno został zniszczony, ale dwadzieścia lat temu został zrekonstruowany i można zobaczyć, jak wyglądał teatr, w którym pracował.

Kluby piłkarskie

Londyn to też miasto polecane kibicom sportowym. Można oglądać mecze uważanej za najlepszą na świcie ligi angielskiej (w samym Londynie jest kilka wyśmienitych klubów), a można również oglądać tak mało popularne w Polsce dyscypliny jak krykiet czy wyścigi konne.

Aby dokładnie zwiedzić Londyn, potrzeba niezmiernie dużo czasu. Wystarczy powiedzieć, że to jedno z największych miast Europy. Dziś to miasto pełne emigrantów, więc zetkniemy się tam nie tylko z kulturą angielską, ale również z różnymi nacjami z całego świata.