Prawie każdy posiadacz uprawnień do kierowania pojazdem, przynajmniej raz w życiu pojechał w trasę do odległego o kilkaset kilometrów miejsca. Niektórych mocno zraził przymus skorzystania z papierowej mapy, która nie dość, że zajmowała dużo miejsca po rozłożeniu, to nie zawierała jeszcze wszystkich nowo wybudowanych dróg. Dlatego właśnie wynaleziono nawigacje GPS.

Urządzenia wskazujące nasze położenie to wynalazek stary jak świat. Już kilkanaście lat temu stosowali go producenci samolotów, aby te mogły dokładnie zlokalizować swoje położenie. Przeniesienie tej technologii na ziemię zawdzięczamy głównie takim firmom jak Blaupunkt, producentowi nawigacji Blaupunkt TravelPilot 300. Urządzenie to zdaje się być doskonałym pomocnikiem każdego kierowcy. Jest na tyle wszechstronne, że nie tylko pokaże nam jak jechać, lecz także uprzyjemni podróż, dzięki możliwości słuchania muzyki w formacie MP3 i WMA.

To jednak nie wszystko. Blaupunkt TravelPilot 300 to miniaturowe centrum rozrywki. Nie tylko odtwarza pliki muzyczne, ale również pozwala wyświetlić zdjęcia, filmy oraz gry komputerowe. Na uwagę zasługuje też fakt, że chcąc skorzystać z telefonu komórkowego, poprzez łącze Bluetooth, Blaupunkt TravelPilot 300 stanie się pełnowartościowym zestawem głośnomówiącym, dzięki któremu unikniemy wysokiego mandatu.

Podsumowując, najlepsze nawigacje GPS to te o dużej ilości funkcji i dużym, czytelnym wyświetlaczu. Dlatego jeśli zależy nie tylko na tym, ale i na niskiej cenie, to produkt firmy Blaupunkt idealnie trafią w twój gust.