Holandia to kraj, który kojarzy się z tulipanami, wiatrakami, ale tak naprawdę to piękne miejsce, które warto zwiedzić. Szczególnie polecany jest Amsterdam. Zachwyca on nie tylko krajobrazem, ale również zabytkami, które trzeba zobaczyć. Obecnie ten kierunek cieszy się rosnącą popularnością.

Muzea – bo trzeba tam być!

Rijksmuseum to muzeum narodowe Holandii. Jest to największa atrakcja turystyczna w Amsterdamie, zatem odwiedzając miasto, należy niezwłocznie się tam udać. W muzeum znajduje się wiele dzieł sztuki, które są jednymi z najcenniejszych na całym świecie. Są to zarówno obrazy, jak i rzeźby największych artystów holenderskich, ale i światowych. W kolekcji można zobaczyć obrazy Rembrandt van Rijna, czy też Fransa Halsa. Oczywiście miłośników sztuki na pewno zainteresuje jeszcze muzeum Van Gogha. Można tam zobaczyć obrazy, listy, czy też rysunki tego największego holenderskiego malarza. Warto jeszcze wybrać się do Domu Rembrandta, gdzie dla zwiedzających przygotowane są niezwykle interesujące eksponaty, to zarówno mniej znane obrazy, jak i przedmioty codziennego użytku, których ten artysta używał. Oczywiście będąc w Amsterdamie obowiązkowo należy odwiedzić muzeum poświęcone Annie Frank. Dom rodziny Frank został przekształcony w muzeum. Można tam zobaczyć kryjówkę, gdzie ukrywała się Anna z rodziną.

Begijnhof- ciekawe miejsce w Amsterdamie

Begijnhof to miejsce, gdzie zamieszkiwały niezamężne kobiety, bądź te które straciły swoich mężów. Zwane były Beginkami, choć ostatnia z nich zmarła w latach 70-tych XX wieku, to nadal to miejsce zamieszkują niezamężne Panie, które zajmują się ogródkiem. Znajduje się tam piękna kapliczka, którą można zwiedzić. Pomimo dosyć dużej ilości turystów, to miejsce emanuje pozytywną energią i spokojem.Piękne zielone pasma i ogrody są naprawdę urzekające.

Pałac Królewski w Amsterdamie

Oczywiście będąc w Amsterdamie trzeba także zwiedzić Pałac Królewski. Znajduje się on w centrum miasta. Zachwyca swoją architekturą, którą można określić, jako barokową, czy też klasyczną. Jest to ważny zabytek Holandii, który często określony jest mianem, niedoszłego cudu świata. Ta monumentalna budowa zapiera dech w piersi, dlatego to obowiązkowy punkt dla osób zwiedzających Amsterdam.

Dzielnica Jordaan – odkryj ją na nowo!

Obecnie dużą popularnością cieszy się też dzielnica Jordaan, gdzie znajdują się liczne galerie artystyczne sztuki nowoczesnej. Na uwagę zasługują również uliczki i cała architektura, gdzie ulice nazwane są od roślin, czy też kwiatów. Znajduje się tam też duża liczba kanałów. Na ulicach można zobaczyć figury artystów, a wiele domów posiada informacje, jaka słynna osoba poprzednio go zamieszkiwała. Oczywiście w tym miejscu można także znaleźć wiele restauracji, czy też kawiarni, gdzie można spokojnie zakosztować tamtejszej kuchni i spróbować holenderskich specjałów.

Amsterdam to naprawdę ciekawe miasto, które warto zwiedzić. Ciekawa architektura, a nawet krzywe kamienice zachwycają. Znajduje się tam też wiele muzeów, zatem to doskonały kierunek podróży.