K-Matic to zupełnie nowy automat do płukania filtrów samoczyszczących z serii Hydra od włoskiego producenta Atlas Filtri. Sprawdź, dlaczego warto zamontować go w swojej instalacji.

Filtry samoczyszczące Hydra od Atlas Filtri

Samoczyszczące filtry włoskiej marki Atlas Filtri to unikalne urządzenia do usuwania z wody zanieczyszczeń mechanicznych, typu piasek, żwir, osady sedymentacyjne, czy cząstki korozji, które mogą znaleźć się w Twojej instalacji. Dzięki innowacyjnej technice płukania wstecznego, filtry narurowe z serii Hydra doskonale sprawdzają się wszędzie tam, gdzie liczy się efektywność oraz niskie koszty eksploatacji. Do tej pory użytkownicy tej grupy urządzeń mogli korzystać z automatów do płukania wkładów filtracyjnych wymagających podłączenia do sieci elektrycznej. Aktualnie ten problem został rozwiązany. Na rynku właśnie pojawił się K-Matic, automatyczny zawór spustowy na baterie.

K-Matic zrewolucjonizuje płukanie filtrów Hydra

Zawór spustowy K-Matic to pierwszy na rynku automat na baterie dedykowany filtrom Hydra. Jest nie tylko świetnej jakości, ale też charakteryzuje się łatwym montażem oraz intuicyjną obsługą.

Automat do płukania filtrów K-Matic posiada wbudowane zabezpieczenie przed niskim poziomem naładowania. Zawór zamyka wówczas odpływ. Za pomocą mosiężnego przyłącza możesz łatwo i szybko przymocować K-Matic bezpośrednio do klosza filtra Hydra. Kiedy zainstalujesz automat, możesz zaprogramować długość cyklu pojedynczego płukania, a także odstępy między cyklami płukania. Jeśli wkład jest bardzo mocno zabrudzony, skorzystaj funkcji płukania natychmiastowego, o której również pomyślał producent.

Automat K-Matic to doskonałe rozwiązanie dla najbardziej wymagających użytkowników. Jeśli w Twojej piwnicy, albo kotłowni nie ma dostępu do sieci, to urządzenie wreszcie zautomatyzuje płukanie filtrów. Sprawdź!