W ostatnim czasie jest bardzo duża moda na internetowe kursy programowania, które cieszą się olbrzymim zainteresowaniem nie tylko wśród osób początkujących, ale również wśród doświadczonych programistów. Na rynku pojawia się bardzo wiele profesjonalnych platform internetowych (Udemy, Strefa Kursów), które oferują bardzo atrakcyjne materiały, dzięki którym można szybko wzbogacić swoją dotychczasową wiedzę. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla tych osób, które chcą dowiedzieć się, dlaczego warto wybrać właśnie internetowy kurs JavaScript.

Moda na technologie webowe

W dzisiejszych czasach mianem front-endu jak powszechnie wiadomo określa się wszystkie technologie webowe, w których to cały kod źródłowy wykonywany jest jedynie po stronie klienta. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że napisany przez programistę kod wykonywany jest bezpośrednio przez przeglądarkę internetową na lokalnym komputerze. Do front-endowych technologii możemy zaliczyć nie tylko HTML i CSS, ale również JavaScript, który od wielu lat cieszy się olbrzymim zainteresowaniem i może pochwalić się bardzo szerokim zastosowaniem.

Dlaczego warto wybrać internetowy kurs JavaScript?

JavaScript to jeden z najpopularniejszych, skryptowych języków programowania, w którym można wykorzystać praktycznie cały repertuar tradycyjnych konstrukcji językowych. Kurs JavaScript, który można wykupić na platformach Strefa Kursów albo Udemy jest najlepszą propozycją dla osób, które dopiero stawiają swoje pierwsze kroki w kodowaniu. Dzięki kursowi w przejrzysty sposób dowiemy się czym są instrukcje warunkowe, zmienne, tablice, pętle, klasy i jak napisać własne funkcje. Język JavaScript wbrew pozorom jest bardzo potężnym front-endowym kombajnem, przy pomocy którego możemy projektować bardzo rozbudowane strony i to nie tylko od strony designu, ale również od interfejsu witryny.

Do czego może przydać się język JavaScript?

Język JavaScript wykorzystywany jest głównie do ulepszenia interfejsu witryn internetowych. Dzięki temu językowi można wzbogacić strony www o wiele dodatkowych funkcjonalności, które z wiadomych przyczyn nie dostępne są w HTML i CSS. Dzięki kursowi JavaScript dowiemy się między innymi w jaki sposób można stworzyć efektowne slidery, oryginalne galerie zdjęć, czy też interaktywne menu. JavaScript to doskonała propozycja również dla tych programistów, którzy chcą stworzyć własny zegar albo nietuzinkowe animacje, dzięki którym można wyróżnić się spośród setek konkurencyjnych witryn internetowych. Warto wspomnieć również i o tym, że w wielu zastosowaniach język JavaScript może spełniać również rolę back-endową, dlatego też kurs JavaScript powinien zainteresować także zagorzałych miłośników back-endu.

Jakie są największe zalety kursów video?

Internetowe kursy programowania co prawda nie zagwarantują nikomu dobrze płatnej pracy, ale szkolenia video mogą być doskonałym punktem wyjścia. Osoby, które nie mają zielonego pojęcia, jak rozpocząć swoją przygodę z programowaniem powinny jak najszybciej odwiedzić serwisy pokroju Strefa Kursów albo Udemy. Przeglądając ogłoszenia o pracę praktycznie na każdym stanowisku front-end wymagana jest perfekcyjna znajomość HTML, CSS i JavaScript. Dzięki odpowiednim kursom można błyskawicznie poznać te języki i znacząco zwiększyć swoje szanse na rynku pracy. Kurs JavaScript dla początkujących są punktem wyjścia do dalszej nauki. Pamiętać należy jednak o tym, że nawet najlepszy kurs video nigdy nie uczyni nas dobrymi programistami. Aby poradzić sobie w najtrudniejszymi zadaniami niezbędna jest doświadczenie, dlatego też systematyczne pisanie kodu jest podstawą.

Dla kogo jest kurs JavaScript?

Internetowy kurs JavaScript dostępny na platformie Strefa Kursów jest doskonałą propozycją dla tych osób, które nie za dobrze radzą sobie z językiem angielskim, ale pomimo tego chcą zostać dobrymi programistami. Aby rozpocząć kurs wymagana jest podstawowa znajomość HTML i CSS. Osoby, które nie znają tych języków mogą oczywiście najpierw przejść przez kurs HTML i CSS. Kursy video stoją na bardzo wysokim poziomie i to nie tylko ze względu na niesamowitą jakość video, ale również audio. Ta w przypadku kursów programowania odgrywa bardzo ważną rolę. Do jednych z największych zalet platformy Strefa Kursów należy to, że wszystkie wykupione kursy można obejrzeć online albo offline. Kursy są na bieżąco aktualizowane, dlatego też uczymy się praktycznych zagadnień, które mogą przydać się w codziennej pracy programisty.

Atrakcyjna cena kursów przez internet

Osoby, które uważają że profesjonalny kurs JavaScript musi dużo kosztować, po odwiedzeniu platform szkoleniowych Strefa Kursów (tutaj) lub Udemy (tutaj) bardzo szybko zmienią swoje dotychczasowe zdanie. Ceny internetowych kursów programowania są naprawdę bardzo atrakcyjne zwłaszcza, jak weźmie się pod uwagę konkurencyjne metody nauki. Mowa tutaj między innymi o bootcampach programowania albo o studiach informatycznych. Jedną z największych zalet kursów wideo jest nie tylko przystępna cena, ale również to, że można uczyć się w dowolnych godzinach, kiedy tylko mamy na to ochotę. Samodzielna nauka ma naprawdę bardzo wiele zalet, dlatego też warto wykupić chociaż jeden kurs wideo, aby przekonać się do tej formy nauczania. Każdy kto zna podstawy HTML i CSS i chce przejść piętro wyżej powinien jak najszybciej zainteresować się internetowym kursem JavaScript.

Dynamiczne strony www

W dzisiejszych czasach jest moda na dynamiczne strony internetowe, dlatego też warto mieć język JavaScript w swoim portfolio. Internetowy kurs JavaScript ułożony został w taki sposób, aby po jego ukończeniu można było od razu wykorzystać jak najwięcej zdobytej wiedzy. Warto zapoznać się również z bardziej zaawansowanymi elementami języka JavaScript. Dzięki nim będzie można w niedalekiej przyszłości wykorzystywać ten najpopularniejszy język skryptowy do bardziej skomplikowanych zastosowań (nawet pozna przeglądarką internetową). Osoby, które chcą opanować nowoczesne podejście do programowania powinny wybrać “Kurs Programowanie funkcyjne w JavaScript”, który dostępny jest na Strefa Kursów. Więcej na temat przydatności JavaScript w obecnych czasach dowiesz się z tego artykułu.