Jeżeli interesuje Państwa zagraniczna turystyka, to jak najszybciej należy wybrać się do Grecji, która pełna jest antycznych zabytków i wielu innych niesamowitych atrakcji turystycznych. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo jakie miejsca w Grecji cieszą się największym zainteresowaniem wśród turystów i które obiekty koniecznie trzeba zwiedzić.

Najciekawsze atrakcje w Grecji

Grecja jak powszechnie wiadomo jest prawdziwą kolebką kultury, dlatego też wszyscy pasjonaci historii sztuki będą czuć się tu jak w raju. Warto wspomnieć chociażby o tym, że to właśnie w Grecji swój początek miały Igrzyska Olimpijskie, które do dnia dzisiejszego cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Grecja, to także kraj bardzo wielu rozrywek, kulinarnych przysmaków oraz pięknych plaż.

Wyspa Kreta

Kreta to najpopularniejsza i największa z greckich wysp, która wyróżnia się nie tylko piękną historią, ale również niesamowitą kulturą. Znajdziemy tutaj osławione pałace minojskie, przepiękne zabytki weneckie i klimatyczne plaże. Kreta to również wspaniałe góry, tajemnicze jaskinie oraz nieziemskie wąwozy. Warto wspomnieć również i o tym, że to właśnie Kreta jest najpopularniejszym kierunkiem wakacyjnym wśród naszych rodaków. Wyspa przyciąga uwagę wspaniałą błękitną i krystalicznie czystą wodą oraz przepięknymi piaszczystymi plażami.

Klasztory Meteory

Monastyry Meteory to w chwili obecnej jedna z najciekawszych atrakcji turystycznych Grecji. Na szczytach skał, które osiągają wysokość nawet do 613 m n.p.m. umiejscowione są prawosławne klasztory – monastyry, które robią olbrzymie wrażenie na turystach z całego świata. Warto wspomnieć chociażby o tym, że w 1988 roku klasztory Meteory wpisane zostały na listę UNESCO (lista Światowego Dziedzictwa Kultury). Obecnie tylko sześć klasztorów jest stale zamieszkanych i toczone jest w nich normalne życie monastyczne. Największe wrażenie na turystach robi Monastyr Varlaam – niesamowity klasztor, który znajduje się na drugiej co do wielkości skalne Meteorów. Do klasztoru prowadzą wykute w skalne schody, dzięki czemu turyści nie mają żadnych większych problemów, aby go dokładnie zwiedzić.