Szukanie najlepszych hoteli i połączeń komunikacyjnych to nie jest łatwa sprawa, podobnie jak zaplanowanie bezpiecznej podróży. Jest jednak na to odpowiedni sposób. Internet proponuje nam wiele miejsc, gdzie z powodzeniem można dokonać rezerwacji hotelu i to po atrakcyjnej cenie oraz zarezerwować najtańszy lot, zapłacić za bilet kolejowy czy wynająć samochód. Taką platformą, która ułatwia podróżowanie nawet do najdalszych zakątków świata jest Booking.com.

Wiele osób w dzisiejszych czasach korzysta z rezerwacji hoteli przez internet. Dzięki platformom, takim jak Airbnb oraz Booking.com taki sposób rezerwacji stał się niezwykle popularny. W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na pytanie, które nurtuje wiele osób – czyli co to jest Booking.com.

Historia Booking.com w skrócie

Firma Booking.com powstała w 1996 roku, w Holandii, w Amsterdamie. Początkowo była niewielkim holenderskim startup’em. Jej prężny rozwój spowodował, że na dzień dzisiejszy jest gigantem na rynku e-commerce. W firmie pracuje ponad 15 tysięcy osób. W 70 krajach na całym świecie zlokalizowanych jest blisko 200 biur tego portalu.

Co warto wiedzieć o portalu?

Głównym zadaniem Booking.com jest ułatwianie ludziom odkrywania świata. Stąd ciągły rozwój Booking.com. Firma inwestuje w najnowocześniejsze technologie cyfrowe. Dzięki takim działaniom podróżowanie staje się proste. Na platformie Booking.com znajdują się różne miejsca pobytowe. Nie tylko apartamenty i domowy wakacyjne, ale także rodzinne pensjonaty i luksusowe ośrodki wypoczynkowe. Dla wielbicieli wrażeń niewątpliwą gratką będą takie lokacje jak domki na drzewie, a nawet igloo. Na platformie jest zarejestrowanych 1 632 298 obiektów noclegowych. Są one rozlokowane w 126 416 miejscach – w tym w 229 krajach oraz terytoriach na całym świecie.

Każdego dnia za pośrednictwem portalu rezerwowanych jest ponad 1 550 000 noclegów. Podróżujący przez całą dobę mogą z powodzeniem zarezerwować idealny nocleg. Platforma nie wymaga opłat rezerwacyjnych. Ale znajduje się tu gwarancja wyrównania najniższej ceny, gdyby klient znalazł tańszą ofertę.

Jak rezerwować hotel przez Booking.com?

Poruszanie się po platformie Booking.com jest bardzo proste, a w zasadzie intuicyjne. Wystarczy bowiem dostęp do Internetu przez jakiekolwiek urządzenie mobilne. Na stronie z rezerwacjami wystarczy wpisać miejsce, nazwę hotelu lub sam adres. Należy podać datę przyjazdu i wyjazdu. System sam wyszuka najlepsze oferty.

Warto zaznaczyć też opcję podróży służbowej – wtedy w hotelach pojawią się udogodnienia takie jak na przykład bezpłatne Wi-Fi, parking przyhotelowy, śniadanie. Są też doskonałe i wygodne filtry, dzięki którym można zamówić taki hotel, który danej osobie będzie najbardziej odpowiadał i będzie oferował wszelkie niezbędne udogodnienia jak na przykład: możliwość przyjazdu ze zwierzętami, kryty basen, saunę, SPA, transfer z lotniska czy indywidualne udogodnienia w pokoju na przykład: balkon, czajnik elektryczny, dźwiękoszczelność, ekspres do kawy, klimatyzacja.

Po kliknięciu w interesujący obiekt, pojawia się jego szczegółowy opis wraz z udogodnieniami, jakie posiada, jak również lokalizacją i zdjęciami pokojów. Można też przeczytać prawdziwe oceny Internautów, którzy byli gośćmi tego obiektu noclegowego. Zaznaczamy najdogodniejszą dla na opcję pokoju, klikamy wybierz. Tu pojawia się rezerwacja i wtedy decydujemy, czy płacimy za obiekt i rezerwujemy pokój, czy też nie. Zazwyczaj jest możliwa bezpłatna rezerwacja za płatność dokonaną kartą kredytową. I to jest bardzo ważna informacja. Podobnie jak bezpłatna możliwość odwołania rezerwacji w danym obiekcie hotelowym. Można zaznaczyć opcje transferu z i na lotnisko, wynajem taksówki czy samochodu podczas pobytu.

Wykorzystanie rezerwacji

Z istotnych dokumentów, które wymagane są przy zameldowaniu powinniśmy należy wymienić dowód tożsamości. Jeżeli ktoś będzie chciał rozszerzyć ofertę noclegową o jakieś udogodnienia – będą podlegać dodatkowej opłacie.

Trzeba też mieć przy sobie wydrukowaną rezerwację z Booking.com lub aplikację w smartfonie. Od razu można zaznaczyć możliwość płatności. Najbardziej opłacalna jest karta kredytowa, ale można z powodzeniem zapłacić za hotel przelewem bankowym i poprzez system PayPal.