Bukareszt to piękne miasto, które zachwyca swoją architekturą i zabytkami. Choć to miejsce ma też tragiczną historię związaną z reżimem Ceausescu. Na szczęście dyktatura już dawno minęła i obecnie to miasto warto zwiedzić. Miejsce pomimo tego, że jest naprawdę piękne, to wciąż nie jest tak często odwiedzane, jak inne stolice europejskie, a to duży błąd. Często Bukareszt nazywany jest wschodnim Paryżem, ze względu na swoje wyjątkowe piękno.

Relikt socjalizmu – Pałac Parlamentu

Będąc w Bukareszcie koniecznie należy odwiedzić Pałac Parlamentu. Jest to jeden z największych budynków na świecie, który zachwyca architekturą. Został on wybudowany tylko z materiałów, które pochodzą z Rumunii. Oczywiście warto także zwrócić uwagę na jego architekturę, gdzie dominuje eklektyzm. Neoromański styl połączony jest z stylem późnego baroku. W środku znajdują się kosztowne dywany, ale również wiele marmuru. Zatem to obowiązkowy punkt podczas zwiedzania Bukaresztu. Można tam również poznać tragiczną historię rumuńskiego narodu.

Bukareszt – Paryż wschodu

Bukareszt ma swój własny Łuk Triumfalny, który nazywa się Arcul de Triumf. Ma on 27 metrów wysokości i rzeczywiście przypomina ten paryski. Został on zaprojektowany przez Petre Antonescu. Przede wszystkim symbolizuje on walkę Rumunów o niepodległość i jest hołdem w stronę żołnierzy, którzy oddali życie w walce o wolność. To także nawiązanie do przyjaźni, jaka łączy naród rumuński i francuski. Zatem warto zobaczyć ten obiekt i zwrócić uwagę na jego walory architektoniczne.

Dla ciała i dla ducha – obowiązkowe punkty na szlaku turystycznym w Bukareszcie

Bukareszt zachwyca różnorodnością stylów, architekturą i zabytkami. Odwiedzając to miasto obowiązkowo należy wybrać się na Ateneul Român. Budynek pochodzi z XIX wieku, tutaj na uwagę zasługuje niewątpliwie sklepienie w kształcie liścia, dzięki temu akustyka w tym pomieszczeniu jest na bardzo wysokim poziomie. Odbywają się tam liczne koncerty muzyki poważnej, na które warto się wybrać, nawet jeżeli nie jest się miłośnikiem takiej muzyki, to warto zobaczyć ten budynek.

Należy także wybrać się na słynny Plac Rewolucji, gdzie odbyły się demonstracje, które doprowadziły do upadku dyktatury. Niestety znacząco na tym ucierpiał, ale został odbudowany. Imponuje on swoim rozmiarem. Przy placu znajduje się wiele obiektów, które dodatkowo warto zwiedzić. Jednym z nich jest Narodowe Muzeum Sztuki. Można także zobaczyć cerkiew Cretulescu. Oczywiście w bliskiej lokalizacji znajduje się też wiele restauracji i kawiarni, gdzie można spokojnie napić się kawy, czy też zjeść obiad.

Wiele osób sądzi, że Bukareszt jest zacofanym miastem, a to nieprawda. Znajduje się w nim wiele zabytków, muzeów. Dla miłośników zabawy polecane są kluby. Oczywiście nie można zapomnieć o tym, że w Bukareszcie ceny są stosunkowo niskie, dzięki temu podczas takiej wyprawy można naprawdę wiele zwiedzić i zobaczyć, bez obaw o budżet. Zatem to doskonały kierunek dla wszystkich, którzy chcą poznać nowe miejsca, kochają architekturę i sztukę, bądź też interesują się historią.