Kiedy myślimy o portalu Airbnb, jakie są nasze pierwsze skojarzenia? Tanie noclegi. Przytulny pokoik w mieszkaniu lokalnego gospodarza. Wieczorne pogawędki przy herbacie. Innymi słowy: niezłe miejsce dla osoby z niewielkimi wymaganiami i jeszcze mniejszym budżecie. Ale, czy tylko dla niej? W rzeczywistości Airbnb to tak samo portal dla oszczędnych, jak i miejsce dla wymagających podróżników z nietypowymi aspiracjami.

Dolna granica ceny

Jeżeli należymy do osób, które są gotowe spać gdziekolwiek, byle tylko wydać niewiele pieniędzy, nasze podejście do Airbnb zwykle wygląda następująco: załatwiamy sobie kupon rabatowy Airbnb (sprawdź) dla nowego użytkownika, przesuwamy suwak cenowy na najniższą możliwą kwotę, sprawdzamy, w których ofertach nie ma opłat za sprzątanie, wybieramy najtańszą opcję i rezerwujemy. Nie wchodzimy szczegóły – interesuje nas tylko dach nad głową i miękka przestrzeń do spania. W końcu przyjechaliśmy, by zwiedzać i większość czasu planujemy spędzić poza naszym lokum.

atrakcje Airbnb w Atenach

Planujesz urlop lub podróż firmową? Sprawdź najciekawsze okazje platformy Airbnb

Turysta przestaje być turystą

Nieco dokładniej przyglądamy się ofertom na Airbnb, gdy chcemy nie tylko niskich cen, ale i wyjątkowych doświadczeń. W końcu mieszkanie u lokalnego gospodarza może nam dać coś, czego nie dostaniemy nigdzie indziej! Zwykłe tanie noclegi – takie jak pensjonaty, hostele czy nawet pola namiotowe – nie sprawią, że poczujemy się jak prawdziwy mieszkaniec danego miasta lub regionu. Airbnb to szczególny portal, ponieważ pomaga ludziom zaznać trochę innej turystyki niż ta, z którą mieli jak dotąd do czynienia. Już samo hasło „Witaj w domu!” mówi bardzo wiele o polityce marki – nie chodzi o samo wynajmowanie, ale też o poznawanie nowych kultur. Można stać się częścią społeczności, nie wydając przy tym dużych pieniędzy. Wystarczy poczytać blogi podróżników, którzy często korzystają z Airbnb – wielu zawarło dzięki temu portalowi trwałe, wieloletnie przyjaźnie.

Wygodnie i ekskluzywnie!

Jak już była wcześniej mowa, Airbnb przyciąga podróżników kuponami rabatowymi i niskimi cenami – jednak od jakiegoś czasu nie jest wyłączną domeną oszczędnych. Coraz częściej na Airbnb są reklamowane domy z tak zwanej serii „plus” – specjalnie sprawdzone pod kątem jakości miejsca, w których można zaznać rozmaitych luksusów. Jacuzzi, basen, wielki taras, położenie nad brzegiem morza – do wyboru, do koloru.

Zarejestruj się na Airbnb

Zarejestruj się na Airbnb, by podróżować po całym świecie za niewielkie pieniądze

Kiedy Airbnb staje się przygodą

Uważamy, że willa z prywatną sauną to szczyt marzeń? Jeśli tak, to prawdopodobnie nie widzieliśmy jeszcze wielu niezwykłych ofert, które można znaleźć na Airbnb. Świat jest pięknym i zróżnicowanym miejscem, a co poniektórzy użytkownicy mają iście zwariowane pomysły! Nocleg zwykle jest jednym z elementów podróży – a co jeśli stałby się przygodą? Wyobraźmy sobie prywatny zamek do wynajęcia. Albo piękny domek na drzewie, zbudowany z bambusowego drewna. Zresztą, kto powiedział, że nasze lokum musi stać w jednym miejscu? Na Airbnb znajdziemy zabytkowy kamper do wynajęcia, albo elegancki jacht, wygodniejszy od niejednego domu! Oczywiście to tylko przykłady, bo propozycji jest znacznie więcej, a niektóre sprawiają, że zaczynamy patrzeć na podróżowanie z zupełnie innej perspektywy.

Jeśli jeszcze nie posiadasz konta na Airbnb to przy rejestracji wykorzystaj kupon rabatowy, by za pierwszą podróż z Airbnb zapłacić mniej. Sprawdź na tej stronie.