Dublin, czyli stolica tzw. zielonej wyspy – Irlandii może sporo zaoferować turystom. To przede wszystkim miasto łączące w sobie doskonałą rozrywkę i monumentalne atrakcje. Zatem od czego zacząć zwiedzanie?

Punkty charakterystyczne, które trzeba zobaczyć w Dublinie

Każda stolica ma swoje charakterystyczne miejsca, które trzeba zobaczyć. W Dublinie jest to z pewnością Dublin Castle. Zachwycić może zarówno wnętrze tego historycznego zamku, jak i znajdujące się na zewnątrz ogrody. Pozostając w monumentalnym charakterze warto zobaczyć Katedrę św. Patryka, która jest najbardziej charakterystycznym obiektem sakralnym w Irlandii. Oczywiście odwiedzając katolickie świątynie, warto zajrzeć również do historycznych kościołów anglikańskich. Warto zobaczyć również Leinster House, czyli pałac, który od 1922 roku jest siedzibą irlandzkiego parlamentu.

Historia Irlandii i jej kultury w pigułce

Pozostając w klimacie ubiegłych stuleci, warto zwiedzić dublińskie muzea. na czele z Muzeum Archeologicznym i Historycznym Muzeum Narodowym, gdzie na interesujących ekspozycjach przedstawiona jest Irlandia od czasów prehistorycznych. Oczywiście nie można zapomnieć o niesamowitych bibliotekach. Szczególną atrakcją w Dublinie jest Kolegium Świętej Trójcy czyli Trinity College , czyli uniwersytet, którego absolwentem byli m.in, Oscar Wilde czy Samuel Beckett. Na uwagę zasługuje zwłaszcza gmach biblioteki, który robi ogromne wrażenie i jest punktem obowiązkowym dla wszystkich fanów filmów o Harrym Potterze, gdyż to tu kręcone były niektóre sceny.

Irlandia – miejsca doskonałe nie tylko do weekendowej rozrywki w Dublinie

Będąc w Dublinie koniecznie trzeba udać się do Temple Bar. To tu toczy się wieczorne życie Dublina i w każdym pubie można spróbować słynnego Guinnessa, a także innych doskonałych irlandzkich trunków. Poza irlandzką galerią sztuki, dla miłośników piwa doskonałą wycieczką będzie wizyta w Muzeum Browaru Guinnessa. Dla koneserów whiskey gratką będzie wizyta w Muzeum Jamesona, gdzie dowiedzą się na temat tajników wytwarzania jednego z najlepszych whiskey na świecie. Aby zrobiło się nieco słodko warto wybrać się do fabryki czekolady Butlers Chocolate, gdzie można samodzielnie wykonać coś słodkiego oraz rzecz jasna skupić się na degustacji pysznych czekoladek. Kiedy zrobi się nam zbyt słodko w porze obiadowej koniecznie powinniśmy spróbować narodowego dania Irlandczyków i Anglików, czyli fish and chips skąpanego w tłuszczu i sosie tatarskim. Warto skosztować również deseru apple crumble. Odwiedzając muzea, warto obejrzeć również wystawę w Muzeum Figur Woskowych. Dla koneserów historii Irlandii polecane jest również Richmond Barracks, a także Kilmainham Gaol, gdzie poczuję się historię irlandzkiego więzienia.

Dublin oferuje nam wiele ciekawych atrakcji spośród których każdy znajdzie coś dla siebie. To niezwykle ciekawe, tętniące życiem miasto zabierze nas do odległych zakątków historii i całkiem współczesnej rozrywki. Warto odwiedzić to wyjątkowe miejsce i poczuć jego klimat.