W Polsce jest bardzo wiele pięknym miejsc wartych zobaczenia, dlatego tez nie trzeba wcale wyjeżdżać za granicę, aby zobaczyć piękne i niepowtarzalne zakątki. Każdy kto podróżuje po Polsce, bardzo szybko dojdzie do wniosku, że nasza turystyka ma naprawdę wiele do zaoferowania i że mamy wiele wspaniałych miejsc, gdzie można nie tylko spędzić udane wakacje, ale również wyjechać na krótki urlop lub weekendowy wypoczynek.

Nietuzinkowe pałace, zamki i dwory

W Polsce warto zwiedzić przede wszystkim piękne zamki, pałace i dworki, które niestety przez wieki naszej historii dostały bardzo mocno w kość i nie wszystkie elementy zachowane zostały do dnia dzisiejszego w doskonałym stanie. Bardzo wiele obiektów, to dziś tak naprawdę trwała ruina, ale i tak potrafią one robić naprawdę duże wrażenie. Podróżując po Polsce mamy również niepowtarzalną historię, aby doskonale zapoznać się z naszą historią oraz kulturą. W pierwszej kolejności warto zwiedzić Zamek Krzyżacki w Malborku zwłaszcza nocą, Zamek Krzyżtopór w Ujeździe oraz Pałac w Kurozwękach.

Podziemne trasy turystyczne

Polska turystyka to nie tylko przepiękne zamki i muzea, ale również podziemne trasy turystyczne, które cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Warto wspomnieć również i o tym, że jaskinie nie są wyłącznie jedynymi podziemiami, które warto zwiedzać w naszym kraju. W naszym kraju są niesamowite kopalnie, sztolnie, kanały, piwnice i niepowtarzalne obiekty wojskowe, które zaspokoją oczekiwania nawet najbardziej wymagających podróżników. Jest to doskonała propozycja przede wszystkim dla tych osób, które cenią sobie mroczne klimaty i mowa tutaj zarówno o osobach dorosłych, jak i również o dzieciach. Warte polecenia jest między innymi: Tajemnicze Podziemne Miasto „Riese”, Neolityczna Kopalnia Krzemionki oraz Muzeum Kanały Dętka w Łodzi.

Muzea i skanseny

Osoby, które kochają muzea koniecznie muszą odwiedzić takie miejsca jak np. Jarmark Świętokrzyski w Muzeum Wsi Kieleckiej, Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku, Muzeum Emigracji w Gdyni.