Jak łatwo się domyśleć w Polsce uprawia się bardzo wiele różnych dyscyplin sportowych i to nie tylko zawodowo, ale również amatorsko. Według najnowszych statystyk w naszym kraju zdecydowanie największą popularnością cieszy się piłka nożna, siatkówka, skoki narciarskie, żużel, piłka ręczna, boks, koszykówka i lekkoatletyka.

Sport numer jeden z Polsce

Piłka nożna od bardzo wielu lat jest najpopularniejszym sportem w Polsce. Warto wspomnieć że dyscyplina ta cieszy się ogromnym zainteresowaniem również w okresie, kiedy nasze drużyny klubowe lub reprezentacje narodowe nie odnoszą satysfakcjonujących wyników. Jest to bardzo dziwny trend, który w wielu innych dyscyplinach sportów nie występuje.

Przykładowo bez ogromnych sukcesów Adama Małysza nikt wcześniej nie oglądał skoków narciarskich, tak samo nikt nie znał się na formule 1, do momentu aż pojawił się Robert Kubica. Piłką nożną interesuje się każdy, nawet jak nasza reprezentacja narodowa zajmowała bardzo dalekie pozycje w rankingu FIFA.

Piłka nożna najpopularniejsza w Polsce

Według najnowszych danych statystycznych we wszystkich klubach sportowych w Polsce, także z tymi uczniowskimi, liczba osób uprawiających piłkę nożną przekroczyła ponad 30 krotnie liczbę osób uprawiających siatkówkę, która jest drugim najpopularniejszym sportem w Polsce.

Według danych z Głównego Urzędu Statystycznego piłkarze stanowią w naszym kraju blisko 37% liczby ćwiczących w klubach sportowych, co jest naprawdę bardzo dobrym wynikiem. Największy odsetek ćwiczących piłkę nożną zanotowano w województwie podkarpackim oraz opolskim. Najmniejsze zainteresowanie piłką nożną jest z kolei w województwie podlaskim i mazowieckim.

Obiekty sportowe

Sport to zdrowie dlatego też warto zadbać o swoją kondycję i nawet amatorsko ćwiczyć. Warto wspomnieć również i o tym, że w naszym kraju powstaje coraz więcej profesjonalnych obiektów sportowych, dlatego też szacuje się, że piłka nożna na przestrzeni najbliższych lat stanie się jeszcze bardziej popularna. Obecnie piłkarze mają do swojej dyspozycji ponad 2238 profesjonalnych stadionów.