Internet daje ogromne możliwości reklamowe i promocyjne. Co więcej, marketing internetowy jest stosunkowo tani w porównaniu np. z reklamą w telewizji. Ważne jest także to, że działania reklamowe w sieci są łatwo policzalne. To wszystko sprawia, że firmy coraz większe budżety przeznaczają właśnie na reklamę online. Z pomocą w monitorowaniu tych działań przychodzi SE Ranking.

Marketing w wyszukiwarkach to nie tylko SEO

Jak wspomniano możliwości reklamowych w internecie jest wiele. Zacząć należy od marketingu w wyszukiwarkach. Dlaczego właśnie od tego? Ponieważ wyszukiwarka internetowa jest podstawowym miejscem, gdzie internauci poszukują różnego rodzaju informacji. Także informacji o oferowanych przez nad produktach lub usługach.

SE Ranking pomocne w SEO oraz PPC

W zakresie marketingu w wyszukiwarkach skorzystać możemy z dwóch opcji. Jedną z nich jest wykorzystanie systemu AdWords (Google Ads). Pozwala on na szybkie pojawienie się w wynikach wyszukiwania na określone frazy kluczowe. Jego działanie jest niezwykle proste. W pierwszej kolejności tworzymy tekst reklamy, czyli to to pokaże się w wynikach wyszukiwania. Następnie określamy frazy kluczowe, po wpisaniu których nasza reklama pokaże się w wynikach wyszukiwania. Co ważne, opłatę w systemie AdWords ponosimy dopiero w momencie kiedy użytkownik kliknie w reklamę, a tym samym przejdzie na naszą stronę.

Automatyczny audyt strony w SE Ranking

Drugim sposobem jest pozycjonowanie strony. Proces ten polega w pierwszej kolejności na optymalizacji strony pod kątem wyszukiwarki, a następnie na zdobywaniu nowych linków przychodzących. Obecnie najlepszym sposobem na budowanie linków jest content marketing, czyli tzw. marketing treści. Polega ona na publikacji na różnego rodzaju portalach wartościowych artykułów zawierających link do pozycjonowanej strony.

SEO jest procesem rozłożonym w czasie

Pozycjonowanie stron będzie jednak wymagało od nas dużo więcej pracy niż reklama w systemie AdWords. Jest to proces ciągły i długotrwały i co ważne wymaga ciągłego przeprowadzania różnego rodzaju analiz. Podstawą jest oczywiście monitoring pozycji. Musimy bowiem na bieżąco wiedzieć jakie pozycje w wynikach wyszukiwania Jednak analiz jakie powinniśmy przeprowadzać jest dużo więcej. Jest to m.in analiza konkurencji. Dzięki niej możemy pozyskać wiele ciekawych danych. Są to informacje na temat tego w jaki sposób pozycjonuje się nasza konkurencja, gdzie i jakie linki pozyskuje.

SE Ranking to pakiet wielu przydatnych narzędzi

Oczywiście wszystkich tych analiz nie wykonujemy ręcznie. Służą do tego odpowiednie narzędzia, np. SE Ranking, RankActive, czy RankTrackr. Oprócz analizy pozycji, konkurencji narzędzie SE Ranking pozwala także na wykonanie audytu SEO swojej strony lub analizę słów kluczowych. Narzędzie warto wypróbować tym bardziej, że zrealizować możemy kod rabatowy.

Media społecznościowe też warto wykorzystywać

Oprócz marketingu w wyszukiwarkach nie możemy zapomnieć o mediach społecznościowych. W dzisiejszych czasach niemal konieczne jest posiadanie profilu przynajmniej na kilku najważniejszych serwisach społecznościowych. To pozwala na zbudowanie komunikacji między firmą a jej klientami. To sprawia także, iż rośnie poczucie zaufania do naszej marki. Jest to także świetny sposób na szybkie poinformowanie swoich klientów np. o nowej promocji lub nowej ofercie. Większość portali społecznościowych posiada także własne systemy reklamowe, z których także możemy skorzystać.

Chcesz wiedzieć więcej na temat możliwości narzędzia SE Ranking. Załóż darmowe konto testowe.