1. Biznes zawsze rozpoczynaj z odpowiednią ilością pieniędzy na start
  Wielu przedsiębiorców robi ten błąd, że liczy na pieniądze, które dopiero ma zarobić. Tymczasem klienci spóźniają się z zapłatą a niekiedy w ogóle nie płacą. Warto mieć odłożoną większą kwotę bo było już wiele dobrze rokujących biznesów, które musiały być zamknięte mimo wzrostu sprzedaży bo po prostu zabrakło pieniędzy na bieżące funkcjonowanie.
 2. Nie staraj się powielać pomysłów innych
  Jeśli widzisz, że dany produkt się sprzedaje u innych i myślisz sobie ja też na tym zarobię to znaczy, że wybrałeś złą drogę. Jako przedsiębiorca masz się czymś wyróżniać bo tylko wtedy możesz dyktować dobre ceny.
 3. Nie konsumuj wszystkich zysków
  Początkujący przedsiębiorcy często na fali zachwytów z pierwszych zysków bardzo szybko wszystko wydają. Jest to duży błąd bo zawsze pewien procent zysków trzeba przeznaczać na inwestycje.
 4. To ty jesteś dla klienta a nie on dla ciebie
  Przedsiębiorca musi zrozumieć, że jego rola sprowadza się do zaspokajania potrzeb klienta. Znaczy to, że powinien być do jego dyspozycji, zawsze chętny do odpowiadania na pytania. Tylko zadowolony klient będzie wracał i polecał firmę innym.
 5. Zawsze miej plan B
  Każdy biznes może nie wypalić albo zwyczajnie skończyć się po długim okresie powodzenia. Warto więc mieć pomysł zastępczy oraz gotówkę na czarną godzinę.
 6. Ucz się na błędach
  Nieważne czy swoich czy innych. Negatywne doświadczenia są dla nas lekcją, pozwalają dostrzec inną perspektywę. Ważne jest aby swoich porażek nie powtarzać w przyszłości.
 7. Nie próbuj konkurować ceną
  Wielu początkujących przedsiębiorców robi ten błąd, że ceni się zbyt nisko. Uważają, że na początku trzeba sprzedawać nawet po kosztach aby zyskać jakichkolwiek klientów. Problem w tym, że potem ten klient nawet jak wróci to nie będzie chciał zaakceptować wyższej ceny.