Na terenie Mierzei Helskiej czekają na nas wspaniałe letniska, na terenie których spędzić można niezapomniane wczasy. W gronie tych, które cieszą się wielkim uznaniem wśród turystów, ważne miejsce zajmuje Jastarnia.

Jest ona dumą Mierzei Helskiej, jest też jednym z najważniejszych ośrodków turystycznych nad polskim morzem. Świetne zagospodarowanie sprawia, że można tu znaleźć noclegi w licznych ośrodkach wypoczynkowych i pensjonatach, coraz częściej wybieraną ofertą są tu również kwatery prywatne.

Jakie atrakcje turystyczne czekają tu na gości?

Z jakich względów Jastarnia cieszy się tak wielkim zainteresowaniem wśród turystów? Jedną z największych zalet tej nadmorskiej miejscowości jest jej korzystne położenie oraz fakt, iż w skład Jastarni wchodzi tak znane kąpielisko, jakim jest Jurata.

Bliskość pięknych plaż sprawia, że osoby chcące spędzić udane wczasy nad morzem mogą tu znaleźć wiele wspaniałych ofert. Wielkim walorem Jastarni jest też bliskość Władysławowa oraz Helu. To kolejne miejscowości, którym turyści spędzający wczasy nad polskim morzem chętnie poświęcają swą uwagę.

Jastarnia, która jako letnisko rozwijać zaczęła się w okresie międzywojennym, to idealne warunki do wypoczynku oraz atrakcje turystyczne, dzięki którym pobyt na jej terenie stanie się dla każdego z nas ciekawym doświadczeniem.

Jedną z ważniejszych atrakcji tego letniska jest skansen, znany doskonale jako Chata Rybaka. Tu, w starej chacie rybackiej, można zdobyć wiele ciekawych informacji na temat historii Jastarni, można też poszerzyć swą wiedzę na temat tego, w jakich warunkach żyli jej dawni mieszkańcy.

Kolejnym miejscem, które warto odwiedzić w tej miejscowości, jest Muzeum Rybackie Pod Strzechą. To prywatna placówka, która może się pochwalić ciekawą kolekcją dawnych sprzętów i narzędzi.

Jastarnia kusi też tak ciekawym obiektem, jakim jest latarnia morska.

Wszystkie te atrakcje turystyczne sprawiają, że wczasy w tym letnisku stają się dla każdego gościa ciekawym doświadczeniem, a wspomnienia związane z pobytem w Jastarni na długi pozostają w pamięci letników.