W biznesie niezwykle istotne jest utrzymanie kontaktu z klientem, w ten sposób można zwiększyć sprzedaż i zyski. Obecnie bardzo popularnym i dość niedrogim rozwiązaniem jest callback – specjalna wtyczka, którą instaluje się na swojej stronie internetowej. Czym jest i jak z niej korzystać?

Callback, czyli połączenie zwrotne

Usługa callback cieszy się coraz większym zainteresowaniem, ponieważ jest naprawdę skutecznym sposobem na to, aby zwiększyć zainteresowanie klienta danymi usługami. Jak to działa? Na stronie firmowej trzeba zainstalować callback widget, sama instalacja jest prosta i bez problemu można przeprowadzić ją samodzielnie. Z pewnością większość osób na co dzień korzystających z internetu, nie raz spotkało ikonę z migającą słuchawką przy, której była dołączona informacja zachęcająca do pozostawienia numeru telefonu. Za pomocą wtyczki można w szybki sposób skontaktować się z firmą, albo zostawić namiary, wówczas doradca klienta oddzwoni na podany numer telefonu.

Jakie są korzyści z tej usługi?

Callback Novocall to bardzo dobre i niedrogie rozwiązanie, które pozwala utrzymać zainteresowanie klienta, nawet jeżeli chwilowo firma nie może odebrać telefonu. Normalnie w takiej sytuacji przeważnie klient rezygnuje z ponownego kontaktu i decyduje się skorzystać z usług konkurencji, usługa callback eliminuje ryzyko występowania tego typu sytuacji.

Callback jest bardzo dobrym sposobem na to, aby przyciągnąć i zatrzymać klienta na stronie www oraz zachęcić go do zakupów. Wyskakująca informacja o możliwości kontaktu pokazuje, że firmie zależy na kontakcie.

Co z osobami, które zostawią numer po godzinach pracy?

Strona internetowa jest dostępna przez całą dobę, dlatego klient przeglądać stronę niezależnie od pory dnia czy godziny. W tym wypadku pojawi się informacja o braku możliwości oddzwonienia w chwili obecnej i zostaną podane godziny czy dzień, w którym trzeba spodziewać się telefonu od konsultanta.

Usługa oddzwaniania to bardzo dobre rozwiązanie, dzięki któremu można zwiększyć liczbę zamówień, dlatego warto zdecydować się na wprowadzenie takiej wtyczki na swoją stronę internetową.