Jak pokazują obecne badania, rynek domen internetowych w Polsce rośnie dość szybko. Stąd też wzrastające zainteresowanie domenami. W państwach zachodnich jest to dziedzina bardzo dobrze prosperująca. Można wymieniać przykłady osób odnoszących zdumiewające sukcesy finansowe na sprzedaży domen internetowych.

Zapewne wiele osób powiązanych z domenami w Polsce szuka sposobów powtórzenia sukcesów domeniarzy z USA czy Indii. Pewne jest, że najpokaźniejszymi zyskami cieszyć można się z domen słownikowych. Takich, które bezpośrednio wiążą się z danym rodzajem branży, usługi. Takie domeny jest jednak niezmiernie trudno nabyć na rynku pierwotnym. Pozostaje zatem przejmowanie domen wygasających.

Domeny spadające mogą okazać się bardzo wartościowe. Naturalnie nie powinniśmy polegać tu na wyczuciu. Istnieją określone parametry, które świadczą o wartości konkretnej wygasającej domeny. Tych parametrów jest naprawdę sporo. Zależnie od przeznaczenia domeny internetowej ważności nabierają poszczególne z nich.

Gdy polujemy na spadające domeny z zamiarem używania ich do czynności SEO lub dalszej odsprzedaży, musimy precyzyjnie weryfikować parametry z nimi powiązane. Aby precyzyjnie oraz właściwie sprawdzić tyle parametrów dla bardzo dużych ilości domen niezbędne będzie dobre oprogramowanie. Sprawdzanie bowiem poszczególnych parametrów manualnie, wykorzystując różnego rodzaju narzędzia on-line jest bardzo czasochłonne i trudne.