Kino i teatr to dla wielu osób, najlepsza możliwa rozrywka na świecie, z którą nie mogą konkurować nawet najlepsze imprezy muzyczne, czy sportowe. W Polsce wbrew wszelkim opinią jest bardzo wiele znakomitych kin, które dostarczają miłośnikom filmów wiele bardzo dobrych doznań.

Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo które kina w Polsce są najbardziej klimatyczne i które kina powinien odwiedzić każdy szanujący się kinoman.

Najbardziej klimatyczne kino w Polsce

Najlepsze kino w Polsce to oczywiście Pionier, które znajduje się przy Alei Wojska Polskiego 2 w Szczecinie. Warto zaznaczyć, że Total Film na swojej liście 30-tu najlepszych kin na świecie, przyznał zaszczytne 19 miejskie właśnie szczecińskiemu obiektowi. Kino Pionier jest stosunkowo niewielkie, ale pomimo tego od wielu lat cieszy się olbrzymim uznaniem, a kinomani cenią sobie kameralną atmosferę, której nie ma żadne inne kino w Polsce.

Warto wspomnieć również i o tym, że Pionier bardzo dzielnie radzi sobie z wieloma multipleksami, które oferują zupełnie inny repertuar. W 2005 roku szczecińskie kino wpisane zostało do Księgi Rekordów Guinnessa jako jedno z najstarszych działających kin na świecie.

Historyczne, pierwsze polskie kino

W Łodzi otworzono „Stare Kino”, którego głównym zadaniem jest prezentowanie publiczności przede wszystkim rodzimej kinematografii. „Stare Kino” powstało na miejscu kina „Gabinet Iluzji”, które powstało w 1899 roku i do dnia dzisiejszego uznawane jest za najstarsze kino w Polsce. Warto zaznaczyć, że „Stare Kino” nie jest projektem całkowicie niekomercyjnym. Widzowie mają możliwość obejrzenia obrazów, które odtwarzane są na starych projektorach z popularnych taśm 35-mm.

Jeżeli uważają Państwo że współczesna rozrywka kinowa, to wyłącznie nowoczesne sale 3d i system dolby surround, to po odwiedzeniu Łódzkiego kina bardzo szybko zmienią Państwo swoje dotychczasowe zdanie. Jest to wspaniałe miejsce dla prawdziwych miłośników kina, którzy cenią sobie nie tylko dobry firm, ale przede wszystkim nietuzinkowy i niepowtarzalny klimat sali kinowej.