Plan poprawienia własnej kondycji oraz popracowania nad figurą, warto wdrożyć w życie bez zbędnej zwłoki i zwyczajnie zacząć od dziś. Ćwiczyć można praktycznie o każdej porze dnia i nocy, szczególnie jeżeli wybiera się ćwiczenia domowe, za udział w których nie trzeba nic płacić.

Plusy zajęć w domu

To niewątpliwie plus zajęć w domu – wystarczy włączyć tylko internet, a następnie na portalu, jakim jest YouTube znaleźć kanał jakiejś znanej trenerki. Może to być chociażby tak popularna w Polsce Ewa Chodakowska, albo inna znana trenerka Mel B, która była kiedyś gwiazdą bardzo popularnego kobiecego zespołu śpiewającego muzykę pop. Kiedy ćwiczy się w domu nie ma wymówek, że brakuje pieniędzy na karnet do siłowni czy do klubu fitness. Ćwicząc w domu nie trzeba wydawać na to żadnych pieniędzy, można to robić zarówno z rana, jak też wieczorem czy nawet w nocy. To zatem doskonale wyjście dla amatorów, oraz dla osób mieszkających w miejscach, w których nie ma w pobliżu siłowni albo klubu fitness.

Plusy zajęć w klubie fitness

Zorganizowane grupowe zajęcia w klubie fitness mają również mnóstwo plusów. Po pierwsze, to niesamowita energia, jaką można poczuć na takich zajęciach i jaką można w sobie zbudować. Fitness w klubie daje prawdziwego powera, jeszcze długo po skończeniu zajęć człowiek ma mnóstwo energii i mógłby dosłownie przenosić góry. Poza tym w klubie fitness ćwiczy się pod okiem specjalistów. To zatem osoby, które poinstruują jak prawidłowo wykonywać różne ćwiczenia, tak by rzeczywiście ich regularne wykonywanie dawało efekt w postaci rzeźbienia figury i budowania mięśni. Tego niestety nie uzyska się ćwicząc samemu w domu. Nie będzie tam po prostu osoby, która koryguje błędy i pokazuje jak należy wykonywać ćwiczenie. Niewątpliwym minusem zajęć w klubie fitness jest natomiast to, że trzeba zapłacić sobie za karnet. Karnety kosztują najczęściej w okolicach 150 zł za miesiąc, co tak naprawdę nie jest może kwotą bardzo dużą, jednak niewątpliwie może stanowić obciążenie dla budżetu domowego.

Trening w domu czy w klubie fitness – co wybrać?

Biorąc zatem pod uwagę wszystkie plusy i minusy każdego z treningów, trzeba dokonać wyboru najlepszego dla siebie. Najważniejsze to jednak zacząć ćwiczyć w ogóle. Czasami można pójść po prostu na pierwsze zajęcia do klubu, żeby zobaczyć w ogóle jak wygląda to wszystko. Warto polować na okazje, jakie czasami organizują duże kluby – to na przykład promocja polegająca na tym, że można zdobyć darmową wejściówkę na pierwsze zajęcia, albo karnet na cały miesiąc.