Oswajanie się z aktywnością ruchową wymaga czasu oraz motywacji. Kto nigdy nie lubił ruchu, a jedną i ulubioną formą relaksu był czas na kanapie z książką, albo przed telewizorem, ze sportem z pewnością musi się trochę oswoić. Nie jest to jednak wcale aż tak trudne, szczególnie jeżeli znajdzie się dobrą formę zajęć, która nie będzie od razu wymagała świetnej kondycji oraz wytrzymałości.

Idealny sport na początek

Na początku nie warto się zbytnio forsować, tak by ochota na ruch nie minęła wraz z pierwszymi zakwasami. Warto zatem wybrać się po prostu na siłownię albo do klubu fitness, a tam rozejrzeć się trochę w ofercie zajęć, oraz skorzystać z możliwości poćwiczenia na prostym sprzęcie. Nigdy wcześniej nie używane mięśnie ramion czy nóg, oczywiście nie używane w znaczeniu uprawiania sportu, z pewnością na początku będą szybko się męczyć. Jednak już po kilku wizytach poprawa będzie diametralna. Dla osób, które natomiast nie chcą ćwiczyć samodzielnie w siłowni, dobrym pomysłem mogą być zajęcia grupowe z jogi albo pilatesu. To zajęcia stosunkowo statyczne, jednak świetnie poprawiające kondycję, wzmacniające mięśnie całego ciała, a także zwyczajnie dające kopa energetycznego i mnóstwo przyjemności.

Zumba czyli coś dla ruchliwych

Zumba ma swoich miłośników dosłownie na całym świecie. W Polsce stała się szalenie popularna już kilka lat temu, bo daje mnóstwo frajdy, pozwala zrzucić z siebie balast w postaci napięcia i stresu, jest świetna na chandrę i zły humor, oraz łączy pokolenia – na zajęciach z zumby można zobaczyć kobiety w różnym wieku, które świetnie się razem bawią, oraz pracują nad swoją sylwetką. Zumba jest trochę wymagająca, będzie jednak świetnym sportem dla osób ogólnie ruchliwych, który nie brakuje energii. Praktycznie każdy swój klub fitness ma w swoim grafiku zajęcia z zumby, nie będzie zatem problemu ze znalezieniem takich dla siebie.

Nordic walking

A teraz propozycja dla tych osób, które generalnie wolą ćwiczyć na świeżym powietrzu, na wszystkie zajęcia w klubach kojarzą się im bardzo źle. Propozycja ta to nordic walking, który stał się sportem popularnym we wszystkich grupach wiekowych. Chyba na każdym osiedlu mieszkaniowym w Polsce można zobaczyć ludzi z kijkami, dosłownie w każdym wieku, którzy chodzą, dbając w ten sposób o kondycję i formę swojego serca, a także poprawiając sylwetkę. Można też maszerować bez kijków, bo szybkie i energiczne spacery zawsze były polecane dla osób, którym trudno zaprzyjaźnić jest się ze sportem, a które na przykład z powodów zdrowotnych muszą być aktywne.