Nowoczesne kluby Fitness wyrastają praktycznie w każdym mieście, jest na nie ogromne zapotrzebowanie, bo bardzo wielu ludzi chce na dobre korzystać z aktywności ruchowej i ćwiczeń w grupie. Kiedy przegląda się grafik zajęć w jednym z modnych klubów, można jednak poczuć się odrobinę pogubionym. Pełno tam nazw zajęć i treningów, o których przeciętny człowiek dosłownie nic nie słyszał. Być może komuś o uszy obiło się, że jest coś takiego jak zumba czy pilates, jednak niezrozumiałych nazw jest dużo więcej. Poniżej zatem krótki przegląd tego, z czego można skorzystać w nowoczesnym klubie fitness.

Trening ABT

Trening ABT to intensywny trening i ćwiczenia brzucha, pośladków oraz ud. Świetnie jest zapisać się na tego typu zajęcia do klubu fitness, bo są one przeznaczone dla osób, które lubią szybkie i rytmiczne ćwiczenia, oraz którym zależy na wyrzeźbieniu i wzmocnieniu mięśni w dolnych partiach chciała. Dzięki tego typu zajęciom będzie się zatem miało płaski i mocny brzuch, bez śladu nieestetycznej oponki, twarde i jędrne pośladki oraz wyrzeźbione uda, zarówno od wewnątrz, jak też od zewnątrz. To jeden z najpopularniejszych treningów w każdym klubie fitness, sporo osób zapisuje się na niego, licząc na szybkie i spektakularne efekty.

Step

Step jest dosyć popularny w klubach fitness i wciąż gromadzi wiele uczestniczek. To zajęcia ruchowe, w których wykorzystuje się specjalną platformę, pełne szybkich ruchów i podskoków oraz wymachów. Na zajęciach ze stepu naprawdę można porządnie się spocić, a przy okazji posłuchać świetnej muzyki.

Pilates

Pilates to zajęcia dla osób lubiących sporty, takie jak joga oraz balet. Pirates świetnie kształtuje mięśnie długie, dlatego też jest bardzo polecany dla tych osób, które chciałyby wysmuklić swoją sylwetkę, na przykład nogi albo ramiona. Poza tym pilates świetnie wpływa na całą sylwetkę, a także na ogólną kondycję. Jest relaksujący i wyciszający, ćwicząc pilates nabywa się w niezwykłej gracji ruchów.

Fat Burning

Idąc do klubu fitness liczy się na szybką poprawę formę oraz gubienie kilogramów. To właśnie dają zajęcia nazywane fat burning, które są niezwykle energetyczne i utrzymane w bardzo szybkim tempie, przez co pozwalają na gubienie nawet jednego kilograma tygodniowo. Poza tym rzeczywiście bardzo poprawiają ogólną kondycję, bo trwają aż 90 minut, a zatem stosunkowo długo. To propozycja dla osób, które naprawdę bardzo chcę się zmęczyć w klubie fitness oraz którym zależy na naprawdę ekspresowym poprawieniu formy oraz wyglądu sylwetki.