Jest jednym z podstawowych składników naszej diety oraz podstawą większości dań obiadowych. Tani, wszechobecny, często jest przez nas niedoceniany. A przecież ziemniak może nas zaskoczyć swymi właściwościami. Jego wpływ na naszą dietę jest ogromny, a odkrycie właściwości kosmetycznych ziemniaków sprawia, że coraz częściej staje się on podstawowym składnikiem wielu naturalnych kosmetyków.

W jaki sposób można wykorzystać właściwości ziemniaków?

Ziemniak może stać się głównym składnikiem tak cennego kosmetyku, jakim jest maseczka. Jakie efekty można osiągnąć dzięki niej? Wiadomo, że maseczka z ziemniaków skutecznie oczyszcza cerę i znacznie poprawia wygląd skóry. Korzystanie z niej z pewnością pomoże tym, dla których głównym problemem kosmetycznym są uciążliwe cienie pod oczami. Korzystanie z maseczki z ziemniaków polecane jest też tym osobom, których skóra wykazuje skłonność do podrażnień oraz tym, którzy mają problemy z przesuszoną skórą.

Jak przygotować naturalne kosmetyki z ziemniaka?

Wiele zależy od tego, jaki problem ma rozwiązać maseczka. Jeśli głównym celem regeneracji skóry ma być jej regeneracja i wygładzenie, warto postawić na maseczkę… ze startego ziemniaka. To najprostsza receptura, dzięki której można szybko poprawić wygląd skóry twarzy, szyi i dekoltu. Taka maseczka, nałożona na 20 minut na zamknięte oczy, pomoże też w walce z opuchniętymi powiekami oraz cieniami pod oczami.

Z ugotowanych i rozgniecionych ziemniaków, połączonych z odrobiną gliceryny i oleju słonecznikowego, może z kolei powstać skuteczny krem do rąk.

Popularny ziemniak to cudowny kosmetyk, z którego właściwości warto skorzystać. Przygotowanie maseczki, w której ten popularny składnik diety zajmuje najważniejsze miejsce, jest przecież bardzo proste.