Wiele osób, które samodzielnie planują swoje wakacje, zapewne słyszało już o takim serwisie internetowym jak Airbnb. To świetny sposób na znalezienie dobrego miejsca pobytu na wczasy. Różnorodna oferta, jasny system wyszukiwana i mnóstwo lokalizacji to cechy, które sprawiły, że wakacyjny wynajem domów stał się hitem wśród podróżników na całym świecie.

Czym właściwie jest Airbnb?

To serwis, który pośredniczy pomiędzy gospodarzem a osobą wynajmującą. Różni się od popularnych wyszukiwarek hoteli tym, że zakwaterowanie udostępniają osoby prywatne. W praktyce oznacza to niższą cenę i bardziej elastyczne możliwości. Każda oferta jest starannie opisana i opatrzona aktualnymi zdjęciami miejsc do pobytu.

Kupon Airbnb

Oficjalny kupon Airbnb

Strona posiada świetny system ułatwiający wyszukiwanie, a oferty filtrować można na podstawie lokalizacji, budżetu, liczby osób do zakwaterowania i udogodnień. Serwis pobiera drobną opłatę za dokonaną rezerwację, która przeważnie stanowi kilka procent wartości całej transakcji.

Specjalne kupony rabatowe

W internecie znaleźć można kody rabatowe, które pozwalają na uzyskanie dodatkowej zniżki za korzystanie z portalu. Najpopularniejszy kupon Airbnb to prezent powitalny dla nowych użytkowników. Daje on nawet 100 zł rabatu za dokonanie pierwszej rezerwacji na stronie. Użytkownicy moją również otrzymywać nagrody za polecanie strony swoim znajomym. Każdy nowy użytkownik jest premiowany. Dzięki temu tanie noclegi mogą stać się jeszcze bardziej opłacalne.

Najważniejsze zalety korzystania z Airbnb

Airbnb bardzo szybko zyskuje popularność ze względy na atrakcyjność prezentowanej oferty. Do najważniejszych zalet zalicza się:
– duży wybór miejsc do zamieszkania (tanie pokoiki jak i luksusowe domy),
– sprawny system wyszukiwania zakwaterowania,
– bezpieczeństwo i opieka nad użytkownikami sprawowana przez serwis,
– płatności bezgotówkowe, co pozwala unikać wyłudzeń podczas płatności na miejscu,
– niska opłata serwisowa za pośrednictwo w wynajmie,
– możliwość wynajmu krótko i długoterminowego,
– dokładnie opisane oferty ilustrowane aktualnymi zdjęciami,
– możliwość wystawiania recenzji gospodarzom,
– formularz kontaktowy pozwalający na zadawanie pytań gospodarzom,
– wystawianie opinii osobom wynajmującym (dzięki czemu gospodarze również mogą sprawdzić komu decydują się udostępnić lokum).

Airbnb posiada również drobne wady

Serwis Airbnb w większości przypadków działa bez zarzutów. Jeśli pojawiają się jakieś problemy związane z wynajmowaniem miejsc do wakacyjnego pobytu, głównie dotyczą one:
– rygorystycznych zasad w przypadku odwoływania niektórych rezerwacji (są gospodarze, którzy nie pozwalają na zmianę terminu bądź anulację rezerwacji – należy zwracać na to uwagę w przypadku planowania pobytów, które mogą nie dojść do skutku),
– odmiennego wyglądu miejsca pobytu w porównaniu do zdjęć na stronie (uwaga ta dotyczy głównie zużytych sprzętów i niedostatecznej czystości oferowanych pomieszczeń),
– drobnych konfliktów z gospodarzami, powodowanymi niedomówieniami (a te zwykle wynikają z bariery językowej).
Problemy te jednak zdarzają się sporadycznie, a większość ofert jest weryfikowana przez pracowników Airbnb i opinie wystawiane przez klientów.

Warto mieć na uwadze fakt, że Airbnb to nie tylko niski budżet i spontan. W tym serwisie można znaleźć również mega-ekskluzywne apartamenty, wielkie penthouse, czy luksusowe łodzie.