Włoska turystyka ma nam naprawdę bardzo wiele do zaoferowania, dlatego też to właśnie Włochy są jednym z najczęściej odwiedzanych Państw przez turystów. W kraju tym praktycznie każdy znajdzie coś dla siebie.

W sezonie letnim możemy tutaj zakosztować niesamowitych morskich kąpieli, a w sezonie zimowym poszaleć na nartach. Warto wspomnieć również i o tym, że to właśnie we Włoszech znajdują się najwybitniejsze dzieła sztuki, piękne kurorty i najwspanialsze budowle w Europie. Włochy to również stolica mody i prawdziwa gratka dla smakoszy, gdyż kuchnia włoska nie ma sobie równych.

Najważniejsze miasta

Osoby, które zwiedzają Włochy w pierwszej kolejności powinny wybrać się do Rzymu, które jest najatrakcyjniejszym turystycznie miastem Italii. Koniecznie zwiedzić trzeba również Wenecję, Florencję oraz Padwę. Jeżeli interesuje nas świat mody to warto wybrać się również do Mediolanu. Z mniej popularnych miast godny polecenia jest również Turyn, San Gimignano, Portofino, Rawenna, Perugia i Werona.

Watykan i Rzym

Jeżeli zwiedzamy Włochy, to koniecznie zobaczyć trzeba również Watykan, który formalnie nie należy do Włoch i tak naprawdę stanowi zupełnie oddzielne Państwo. Watykan tak samo zresztą jak i sam Rzym nierozerwalnie związane są z katolicyzmem, dlatego też to właśnie te miasta są najczęstszym punktem pielgrzymek. Rzym to przede wszystkim sławne Koloseum, który w dzisiejszych czasach jest chyba najbardziej popularnym zabytkiem na całym świecie. Wszystkie miasta włoskie słyną głównie z przepychu, gościnności oraz wspaniałej atmosfery.

Zwiedzając Rzym warto zobaczyć między innymi: Rynek Rzymski (Forum Romanum), Fontannę de Trevi, Bazylikę św. Jana na Lateranie, Plac Wenecki, Hiszpańskie Schody, czy też Kościół San Marco. Praktycznie na każdym kroku można napotkać klimatyczne kawiarenki, pizzerie, dyskoteki i puby. W samym Watykanie każdy chrześcijanin musi zwiedzić zespół pałacowo-kościelny z bazyliką świętego Piotra oraz oczywiście sam plac św. Piotra, który robi naprawdę olbrzymie wrażenie.