Wielkimi krokami zbliża się majówka, a po niej upragnione lato i wakacje. Zastanawiasz się, gdzie wybrać się na wakacje z rodziną? Jeżeli kochasz małe, urokliwe uliczki, piękne i różnorodne krajobrazy, malownicze wyspy, obrazy Botticellego oraz niezliczone warianty pasty i pizzy, trufle i szynkę parmeńską – Włochy są idealną propozycją dla Ciebie i Twoich bliskich.

Dlaczego Włochy?

To właśnie tutaj istniały największe imperia starożytnego i średniowiecznego świata.To właśnie kuchnia włoska uznawana jest za jedną z najlepszych kuchni świata. Piękna pogoda, wspaniałe krajobrazy, urokliwe miejsca, butiki kusząc ekskluzywną odzieżą, niesamowicie pozytywnie nastawieni ludzie sprawiają, że jest to kraj z którego wyjedziesz naładowany dobrą energią i… na pewno nie raz tu powrócisz.

Zakochasz się we Florencji

Florencja jest niewątpliwie jedną z najpiękniejszych stolic Europy. To tutaj zwiedzisz najwięcej galerii i muzeów, które przepełnione są skarbami z renesansu. Poznasz sztukę Dantego, Michała Anioła i Galileusza. Wieczorami odetchniesz w licznych kameralnych kawiarenkach lub na świeżym powietrzu – place przepełnione są zafascynowanymi miastem turystami.

Piazza della Signoria i Piazza del Duomo

Będąc we Florencji obowiązkowo trzeba zawitać na dwa główne place – Piazza della Signoria i Piazza del Duomo. Piazza della Signoria zawsze tętni życiem. To tutaj znajduje się jedna z najpiękniejszych i najbardziej obleganych przez mieszkańców i turystów kawiarnia Rivoire oraz znane florenckie muzeum Uffizi. Z kolei plac Piazza del Duomo zwany jest religijnym sercem Florencji.

Katedra Duomo

Przy placu Piazza del Duomo wznosi się katedra Duomo z symbolem miasta – niezwykła kopułą. Przy katedrze stoi oddzielna dzwonnica – kampanila. W cieniu katedry dostrzec można najstarszy budynek we Florencji. Obowiązkowo należy udać się na kopułę katedry, by zobaczyć zapierającą dech w piersi panoramę. Gwarantuję – ten widok utkwi nam na długo w pamięci!

Galerie miasta

Kolejno, warto wybrać się do głównych galerii miasta. Uffizi, Bargello i Museo dell’Opera del Duomo zachwycą nie tylko artystyczne dusze. Ich zbiory to dzieła sztuki, literatury ii architektury o światowym znaczeniu.

Santa Croce i Santa Maria Novella

Naszą uwagę zwrócą również liczne Kościoły znajdujące się w mieście. Santa Croce i Santa Maria Novella to świątynie do których zdecydowanie musisz wstąpić.
Będąc we Florencji tego obiektu nie możesz ominąć.

Galerie dell’ Accademia

To tutaj właśnie ściągają tłumy turystów ze świata by zobaczyć najsłynniejsze dzieło Michała Anioła Dawida i nie tylko. Będąc już artystycznie natchnionym,w takim nastroju należy udać się do Pałacu – Palazzo Medici – Riccardi, który przeznaczony był dla Cosima De’Medici. Liczne freski zmuszą do refleksji nie jednego z nas.

Gardino di Boboli

Po licznych galeriach i świątyniach udaj się na drugą stronę rzeki do Gardino di Boboli, by rozkoszować się spacerem po jednym z najpiękniejszych parków w mieście. Po tej stronie również natkniesz się na liczne galerie i antykwariaty.

To tylko najważniejsze miejsce, które warto zwiedzić będąc w tym cudownym mieście. Bez wątpienia natkniesz się na wiele innych zabytków i galerii, które zauroczą Cię licznymi obrazami i rzeźbami. Florencja to oprócz sztuki miejsce, w którym można odetchnąć, napić się dobrego wina. Czas płynie tu zdecydowanie wolniej, sprawdź sam.