Bez wątpienia Hiszpania ma wiele do zaoferowania turystom, a Barcelona jest jednym z najbardziej interesujących miast w tym kraju. Warto zaplanować co najmniej kilkudniowy pobyt w Barcelonie, a na pewno nie będziemy się nudzić. Turyści mogą znaleźć tu wszystko, co niezbędne by pozwiedzać i wypocząć. Architektura Antoniego Gaudiego, genialnego architekta z przełomu XIX i XX wieku, nieustannie fascynuje, a piękna pogoda zachęca do długich spacerów. Przeczytaj, co przede wszystkim warto zobaczyć w Barcelonie.

Sagrada Familia

Sagrada Familia, monumentalna, tajemnicza katedra będąca dziełem życia Antonio Gaudiego, jest jednym z najważniejszych i najbardziej rozpoznawalnych symboli miasta. Kościół ten od ponad stu trzydziestu lat pozostaje nie tylko wizytówką miasta, ale i ogromnym placem budowy, wciąż pozostając nieukończonym. Obecnie budowa katedry weszła w końcową fazę, szacuje się, że zostanie ukończona około 2026 roku, gdy powstanie sześć wieżyczek. Sagrada Familia ma stać się wtedy najwyższym budynkiem sakralnym w Europie.

Bilet wstępu kosztuje 15 euro, dodatkowe 4,5 zapłacimy za możliwość wejścia na wieżę. Warto pomyśleć o zakupie biletu przez Internet, to pozwoli nam uniknąć oczekiwania w długich kolejkach.

Park Güell

Podobnie jak Sagradę Familię, Park Güell został zaprojektowany przez Antonio Gaudiego. Projekt został sfinansowany przez jego przyjaciela, Eusebiego Güella. Park Güella to duży ogród położony w centralno-północnej części miasta, zawierający różnego rodzaju charakterystyczne dla architektury Antonio Gaudiego elementy architektoniczne, na przykład barwne mozaiki. Początkowo park miał mieścić liczne budynki mieszkalne, jednak projekt nigdy nie został ukończony. W latach 20. XX wieku został wykupiony przez władze i udostępniony do zwiedzania.

Font Magica – magiczne fontanny

Jedna z najchętniej odwiedzanych atrakcji miasta. Na wzgórzu Montijuic znajduje się monumentalny kompleks fontann. Co wieczór, co pół godziny, możemy obserwować tu niezwykły spektakl wody, muzyki i światła. Przy dźwiękach znanych utworów muzycznych światło i woda poruszają się w dokładnie
wyreżyserowanych sekwencjach. Widowisko to możemy podziwiać za darmo. Każdego roku przyciąga ono miliony turystów.

Stadion Camp Nou

Stadion, na którym mecze rozgrywa FC Barcelona. Jego otwarcie nastąpiło w 1957 roku. Mimo iż od tego czasu zbudowano o wiele bardziej nowoczesne obiekty, Stadion Camp Nou cały czas pozostaje największym. Jego trybuny mogą pomieścić około 100 tysięcy osób.

Za bilet umożliwiający zwiedzanie stadionu zapłacimy około 25 euro.

Plaże w Barcelonie i port

Będąc w Barcelonie, nie można oczywiście nie wypocząć nad morzem. Plaże położone są blisko centrum miasta, łatwo dojechać tu transportem publicznym. Warto zwiedzić również port w Barcelonie, będący jednym z najbardziej charakterystycznych punktów w mieście.

Niestety, większość barcelońskich plaż jest bardzo zatłoczona. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by przy dłuższym pobycie wyskoczyć do jednego z kurortów na Costa Brava.