Airbnb to wygodny i prosty w obsłudze serwis internetowy pozwalający na wynajem pokoi lub apartamentów, który z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Mimo że oferuje świetnej jakości mieszkania, jest dużo tańszy niż większość trzygwiazdkowych hoteli.

Prawie każdy, kto chociaż raz zdecyduje się z niego skorzystać, nie wyobraża sobie potem podróży bez sprawdzenia na Airbnb, czy w wybranej okolicy nie znajdują się wolne pokoje. Niewiele osób jednak wie o istnieniu programu Airbnb Plus, który sprawia, że spanie poza domem staje się prawdziwym luksusem.

Na czym polega Airbnb Plus?

Airbnb Plus to specjalna oferta apartamentów, które wyróżniają się wyjątkowym stylem, nieskazitelną czystością i funkcjonalnymi udogodnieniami dla mieszkańców. Aby dom mógł się zakwalifikować do tego programu, musi spełnić szereg ważnych wymagań, które są rzetelnie weryfikowane, a następnie regularnie kontrolowane przez pracowników serwisu. Dzięki temu każda osoba, która zdecyduje się na wynajem apartamentu wyróżnionego plusem, może być pewna tego, że czeka na nią niezwykły wypoczynek pozbawiony niemiłych niespodzianek.

W programie Airbnb Plus bardzo ważni są także gospodarze. W dużej mierze to od nich zależy, jak będzie się prezentował dany apartament. Co więcej, są oni również pierwszymi osobami, które powinny Ci pomóc w razie jakichkolwiek wątpliwości czy problemów. Dlatego partnerzy Airbnb przykładają dużą wagę do tego, kim są właściciele i jakie posiadają opinie od poprzednich gości. Warto wiedzieć, że aby móc zgłosić się do programu, trzeba posiadać średnią ocen wynoszącą co najmniej 4,8. Może to nieco przypominać system gospodarzy określanych mianem Superhostów, ale w przypadku Airbnb Plus większy nacisk kładzie się na wygląd apartamentu.

Jak wyglądają mieszkania Airbnb Plus?

Apartamenty objęte programem Airbnb Plus muszą charakteryzować się nie tylko nienagannym wyglądem, ale też świetnym wyposażeniem. Z tego powodu często nazywa się je lepszymi wersjami domów – bez żadnego problemu można przygotować w nich rodzinny obiad albo zrelaksować się w cichym ogrodzie.

Niezależnie od tego, czy goście wynajmują cały apartament, czy jedynie pokój, będą mieli dostęp do prywatnej łazienki, w której muszą się znaleźć wszystkie ważne akcesoria, takie jak duże lustro, komplet ręczników, mydło, szampon, odżywka czy papier toaletowy. Wygodnym udogodnieniem są także żelazko i deska do prasowania. Z kolei w kuchni powinien znajdować się ekspres do kawy, kawa, woda butelkowana albo filtrowana, kompletna zastawa stołowa, a także wszystkie rzeczy, które przydadzą się do sporządzania posiłków.

Warto także zwrócić uwagę na sypialnię. Goście mogą mieć pewność, że podczas wyjazdu wypoczną na zachwycająco wygodnym łóżku, z wysokiej jakości materacem. Gospodarz zapewni także dostęp do szybkiego Internetu i telewizora z kablówką. Podczas cieplejszych dni dużą ulgę przyniesie sprawna klimatyzacja lub wiatrak, z kolei w chłodnych porach roku miłym dodatkiem będzie piecyk lub wydajne grzejniki.

Jeżeli jeszcze nie korzystałeś z Airbnb to możesz wykorzystać kupon Airbnb na swoją pierwszą podróż!