Lato tuż tuż, każdy z nas myśli o tym kiedy znów będzie mógł cieszyć się słońcem i ciepłymi wieczorami. Mało kto myśli o deszczu, mrozie czy śniegu. Warto jednak zainteresować się ubraniami na inne pory roku, ponieważ ich kupno poza sezonem może być najbardziej opłacalne!

Ubrania dla dzieci

Ubrania dziecięce, szczególnie te w najmłodszych przedziałach wiekowych kupuje się na bieżąco uzależniając zakupy od tempa wzrostu dziecka. Możemy co prawda mniej czy więcej przewidzieć jak dziecko będzie rosło, ale to z jaką częstotliwością będzie niszczona garderoba jest niestety nieprzewidywalne.

Istnieje jednak kilka trików, które pomogą zaoszczędzić na nowych ciuchach dziecięcych:

  • Bieżący monitoring oferty sklepów dziecięcych celem poszukiwania obniżek.
  • Warto zwracać uwagę na jakość ubranek, szczególnie tych dla najmłodszych dzieci. Nie płaćmy za logo, a za wygodę i bezpieczeństwo.

Ubrania dla nastolatków

Kwestia mody u nastolatków to temat bardzo kontrowersyjny ze względu na wyczulenie młodzieży. Nawet jeśli uda im się zakupić mocno przecenione ubrania, odbija się to mocno na ich portfelu. Dlatego też powstaje coraz więcej niszowych marek oferujących oryginalne kolekcje w przystępnych cenach. Podkreślają przy tym jednosezonowość sprzedawanych przez nich ciuchów. Z jednej strony pozwala to nastolatkom na zaoszczędzenie pieniędzy, z drugiej jednak przyzwyczaja ich do częstej zmiany garderoby i bezmyślnego konsumowania rzeczy.

Jak zatem wyrobić w sobie dobre nawyki kupowania w tym segmencie?

  • Warto zaszczepić w młodzieży zainteresowanie ponadczasowością. Jednorazowy wydatek cechujący się trwałością i jakością na pewno bardzo szybko się zwróci.
  • Nie dajmy się zwieść hasłom „promocja”. Nie zawsze bowiem oznaczają one obniżenie cen. Sprzedawcy doskonale wiedzą, iż nastolatkowie jest niezwykle podatna na to słowo
  • Powinniśmy nauczyć młodzież samodzielnych zakupów. Niech kupno odzieży z kieszonkowego, a nie wyproszonych na ten cel pieniędzy, będzie dobrą lekcją z edukacji finansowej młodego człowieka.

Ubrania dla dorosłych

Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na wyprzedaże sezonowe. Sklepy decydują się na obniżki cen nawet o 90%. Wiąże się to z wysokimi kosztami utylizacji i przechowywania niesprzedanych ubrań. Jeśli spotka nas nieco szczęścia, uda nam się upić dobrej jakości ciuchy w okazyjnej cenie.