Madera jest wyspą wiecznej wiosny i niezależnie od tego w jaką porę roku tu trafimy – mamy szczęście rozkoszować się bujną zielenią. Mieszkańcy są życzliwi, a my możemy swobodnie przemierzać dowolne terytorium wzdłuż i wszerz by jak najwięcej zobaczyć. Wulkaniczne pochodzenie, towarzystwo Oceanu Atlantyckiego, liczne wzgórza i okazałe, wysokie klify przyczyniają się zaczerpnięcia sporej dawki energii. To właśnie ta perła Atlantyku sprawia, że chce się tu być i co najważniejsze powrócić na wakacje, wczasy, urlop, wycieczkę.

Madera na dłużej – wyroby z korka

Warto zaopatrzyć się w lokalne wytwory pracy ludzkich rąk, które to można zabrać ze sobą i świetnie ozdobić nimi swoje wnętrza. Pamiątki sprawiają, że jest do czego powracać myślami a priorytetem jest przypominanie sobie wspaniałych chwil, które spędziliśmy w tej jakże nieskazitelnej scenerii. Do wyrobu są zatem najrozmaitsze przedmioty wytworzone z korka, czyli z kory dębu korkowego. Jego obfitość sprawia, że mieszkańcy dysponują ciekawym i ujmującym rękodziełem, przy którym nie przechodzi się obojętnie. Do pełni zadowolenia można wybrać kapelusz korkowy, torbę czy też portmonetkę, a nawet buty – zrobione w całości z korka.

A może coś z wikliny?

Maderczycy potrafią wytworzyć naprawdę przyjemne dla oka i praktyczne koszyki wiklinowe a także słomiane kapelusze, co przyda się w praktyce jeśli będziemy zwiedzać wyspę. Osłona przed promieniami słonecznymi a także poranne zakupy w pobliskim sklepie będą komfortowe, a co więcej będzie można te gadżety zabrać ze sobą do domu i z nich korzystać każdego dnia tak, by przywoływały te wyjątkowe chwile.

Smak na dłuższy czas

Tym, co nas zachwyci w trakcie pobytu jest kuchnia, a także wszelkie dodatki. Warto przeczytać: Jedzenie i picie na Maderze – czego spróbować?. Wino Madera jest tutaj klasykiem, a wrócić bez niego to jak wrócić bez ręki. Trzeba najzwyczajniej w świecie go posmakować, uwieść się szczególnymi nutami, które przeniosą nas do krainy pełnej zieleni. Butelka wina jest zatem typem must have, z którym trzeba powrócić do domu a nawet zakupić dla bliskich w formie prezentu. Będąc na totalnym wypoczynku będzie można zobaczyć więcej i więcej rzeczy spróbować. Nic nie stoi zatem na przeszkodzie, by unieść wodze fantazji i zjeść tą jedyną i romantyczną kolację we dwoje na cudownym tarasie widokowym wybranego lokum, z którego widok będzie zapierał dech w piersiach – wybrane regionalne wino uświetni każdą okazję i będzie fajnym łącznikiem w wielu sytuacjach.

Wędrówki po wzgórzach

Niedawno opisywaliśmy najlepsze trasy trekkingowe na Maderze. Kręte drogi, szlaki poza miastem, małe miejscowości, sporo zabytków i atrakcji sprawia, że w każdym miejscu znajdziemy coś, co nam się spodoba. Lokalne rękodzielnictwo jest wszędzie, wobec czego zawsze odnajdziemy coś, co zachwyci od pierwszego wejrzenia a także posłuży jako podarek dla tych, którzy nie mieli okazji tu przyjechać. Piękno jest na każdym kroku, wobec czego zwiedzanie wszelkich zakątków sprawi, że będziemy mogli przeżyć niesamowite przygody, a do tego sprawdzić jak w rzeczywistości wygląda tutaj życie.

Pełne zaopatrzenie

Miejscowe zakupy będą codziennością, a jeśli organizujemy wycieczkę na Maderę na własną rękę, to o wszystko będziemy musieli zadbać. Jest tutaj dużo do zobaczenia, toteż odwiedziny sklepów i sklepików będą rytuałem. A w nich znajdziemy wszystko, czego potrzebować będziemy: górują owoce, a w szczególności marakuja dostępna w wielu wariantach smakowych, a nawet różnorodne zmiksowanie banana. Do pełni zadowolenia mamy oczywiście dostęp do: przekąsek, wody, soków, przewodników, map i wszystkiego, co okaże się akurat konieczne. Nie zapomnijmy także o wyposażeniu się w fajny magnes zawierający zdjęcia, grafikę lub wyrzeźbienie charakterystycznego miejsca czy klifu na Maderze. Taka pamiątka na lodówce zawsze okaże się trafiona i zezwoli na odlecenie myślami do krainy, która nam się po prostu spodobała. A może za jakiś czas nastąpi powrót? Odkryjemy wtedy więcej ukrytych zakamarków na wyspie, zapiszemy się na miejscowe warsztaty, a może nawet stworzymy wspaniałe portfolio, w którym zawrzemy każdorazową wycieczkę.

Zobacz kompleksowy przewodnik – Madera, dzięki któremu zaplanujesz swój przyszły urlop