Suplementy z jagodami acai cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Liczne badania naukowe potwierdzają korzystny wpływ tych owoców na zdrowie, a także na wspomaganie odchudzania.

Jagody acai pochodzą z Brazylii, gdzie rosną na szczycie kilkunastometrowych palm. Próby uprawy tego gatunku zakończyły się niepowodzeniem, a transport owoców jest niemożliwy, ponieważ bardzo łatwo się psują. Z tego powodu na rynku dostępne są głównie w postaci różnego rodzaju suplementów.

Unikalne właściwości

Ten gatunek jagód jest od dawna wykorzystywany przez plemiona znad Amazonki jako ważny składnik diety. Analizy przeprowadzone przez naukowców potwierdziły dobroczynne działanie jagód acai. Zawierają one duże ilości witamin E, C, B2 i B12, a także wapń, fosfor, potas, nienasycone kwasy tłuszczowe oraz duże ilości przeciwutleniaczy. Przeciwutleniacze, czyli antyoksydanty to substancje, których działanie polega na neutralizowaniu wolnych rodników – reaktywnych form tlenu, które mają bardzo niekorzystny wpływ na organizm.

Dzięki dużej zawartości antyoksydantów jagody spowalniają procesy starzenia się oraz mają działanie antynowotworowe. W składzie tych owoców znajdują się także polifenole, które chronią układ krwionośny, zmniejszając ryzyko rozwoju miażdżycy i choroby wieńcowej.

Łatwiejsze odchudzanie

Zainteresowanie jagodami acai jest związane także z ich właściwościami, które skutecznie wspomagają utratę wagi. Duże ilości przeciwutleniaczy pomagają w oczyszczaniu organizmu z toksyn, a błonnik poprawia trawienie. Dodatkowo jagody acai są naturalnym termogenikiem, to znaczy powodują podwyższenie temperatury ciała, co z kolei pomaga w spaleniu większej ilości kalorii pochodzących z tkanki tłuszczowej. Wysoka zawartość składników odżywczych sprawia, że jagody stają się doskonałym uzupełnieniem restrykcyjnej diety odchudzającej, chroniąc organizm przed niedoborami witamin.

Zażywanie preparatów z jagód acai podnosi poziom energii, wzmacniając układ nerwowy, poprawiając działanie układu krwionośnego i obniżając poziom cholesterolu. Dzięki temu aktywność fizyczna staje się znacznie łatwiejsza, a treningi przynoszą lepsze efekty. Wiele osób rezygnuje z uprawiania sportu z powodu ciągłego zmęczenia spowodowanego stresem i obowiązkami. Jagody acai pomogą w przywróceniu równowagi organizmu i pozwolą odzyskać zapał do wysiłku.

Dlaczego warto?

Skuteczne odchudzanie jest niemożliwe bez zmiany złych nawyków oraz bez aktywności fizycznej, jednak preparaty z jagodami acai doskonale wspomagają dietę, dodają sił i poprawiają samopoczucie psychiczne. Dzięki temu walka ze zbędnymi kilogramami staje się znacznie łatwiejsza, kosztuje mniej wyrzeczeń i przynosi znacznie lepsze efekty.

Nasza dieta często zawiera niewystarczające ilości najważniejszych mikroelementów, co potęguje uczucie zmęczenia i zniechęcenia. Bez odpowiedniej motywacji trudno jest wprowadzić zmiany w swoim życiu. Dzięki zastosowaniu jagód acai można znacznie poprawić kondycję całego organizmu, a także przyspieszyć przemianę materii, co pozwoli na osiągnięcie znacznie lepszych efektów.