W Polsce praktycznie każdy lub sport i co najciekawsze interesują się nim również te osoby, które nie prowadzą żadnego aktywnego trybu życia i nie uprawiają żadnej dyscypliny sportowej.

Tenis ziemny to drogi sport

Według najnowszych statystyk najdroższym sportem w Polsce, który jest dostępny dla każdego człowieka jest oczywiście tenis ziemny. Osoby, które chcą grać w tenisa ziemnego na wysokim poziomie muszą zainwestować nie tylko w porządne, markowe rakiety i systematycznie dokupywać piłeczki, ale przede wszystkim w wynajmowanie kortu. To właśnie wynajem kortu, zwłaszcza w sezonie zimowym jest największym problemem tenisistów. W sporcie tym ogromną rolę odgrywają również bardzo wygodne buty, zwłaszcza że często tenisiści grają na różnych podłożach.

W Polsce bardzo wiele osób uważa, że tenis ziemny, tak samo jak i golf to sporty dla bogaczy i w pewnym sensie należy się z tym stwierdzeniem zgodzić. Na szczęście w naszym kraju powstaje coraz więcej kortów tenisowych na których można grać za darmo bez ponoszenia jakichkolwiek opłat. Sport ten cieszy się również olbrzymim zainteresowaniem z racji tego, że nasi tenisiści odnoszą coraz lepsze wyniki. Aby zagrać w piłkę nożną potrzebna jest nam tylko piła i koledzy, z tenisem ziemnym jest niestety o wiele trudniej.

Luksusowe sporty dla bogatych

W Polsce bardzo dużo kosztuje nie tylko tenis ziemny, ale również sporty wyczynowe, zwłaszcza te, których nie można uprawiać w naszym kraju. Dużo kosztują również sporty związane z motoryzacją. W naszym kraju dużą popularnością cieszy się żużel, jednak nie każdy młody człowiek może pozwolić sobie na zakup odpowiedniej klasy motoru, aby zajmować się swoją ulubioną dyscypliną sportową. Nie inaczej jest również w przypadku formuły 1. Każdy kto chce zostać profesjonalnym rajdowym kierowcą bez pomocy odpowiedniego sponsora nie ma na co liczyć.

Pamiętać należy również i o tym, że sport to nie tylko pasja, ale również szansa na całkiem niezły zarobek. Tenis ziemny czy formuła 1 są stosunkowo drogie do uprawiania, ale jeżeli zajdziemy w nich daleko to możemy liczyć na naprawdę wysokie zarobki.