W dzisiejszych czasach bardzo wiele osób systematycznie dba o swoje zdrowie fizyczne np. poprzez uprawianie sportu, lub trzymanie diety, ale mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że bardzo ważną kwestią jest również to, aby zadbać o nasze zdrowie psychiczne.

Nasz stan psychiczny jest nie tylko zaniedbywany, ale co najgorsze dość często ignorowany. Depresja jest bardzo trudną do pokonania chorobą, która niestety dotyka coraz więcej ludzi. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, jak można zadbać o swoje zdrowie psychiczne.

Poznaj samego siebie

Pierwszy i zarazem najważniejszym krokiem jest oczywiście poznanie samego siebie, a dokładniej mówiąc poznanie swojej psychiki. Dzięki obserwacji swojego zachowania, będziemy mogli lepiej zrozumieć siebie i usunąć z naszego życia wszystkie te rzeczy, które nas ignorują i tak naprawdę nie są dla nas ważne. Jeżeli poznamy swoją granicę odporności psychicznej, to będziemy mogli unikać wielu nieprzyjemnych zdarzeń.

Jeżeli poważnie zastanowimy się nad tym, co tak naprawdę wywołuje u Nas największe skołatane nerwy, które trzymają nas nawet przez kilka dni, to będziemy mogli je pokonać. Unikanie nieprzyjemnych sytuacji jak ognia, może okazać się dla naszego zdrowia psychicznego bardzo cenne.

Pamiętać musimy również i o tym, że im więcej traumatycznych przeżyć i doświadczeń, to tym bardziej nasza psychika będzie silniejsza. Jeżeli mamy możliwość uniknięcia nieprzyjemnej sytuacji, to warto skorzystać z tej możliwości.

Godzina wyłącznie dla siebie

Aby poprawić swoje zdrowie psychiczne, powinnyśmy przynajmniej raz w tygodniu, urządzić sobie godzinkę wytchnienia tylko dla nas. Dzięki tej jednej godzince będziemy mogli uwolnić z naszego organizmu wszelkie pokłady stresu, który nagromadził się w naszym ciele przez ostatnie dni.

W przeciągu tej „godzinki dla nas”, powinnyśmy zajmować się wyłącznie tym, co sprawia nam prawdziwą przyjemność. Jeżeli nie mamy żadnego ciekawego pomysłu, to warto włączyć swoją ulubioną muzykę i po prostu zrelaksować się w spokoju.

Jeżeli pozwolimy uwolnić się naszym myślą, to będziemy mieć możliwość porozmawiania z samym sobą i rozwiązania wszystkich problemów.