Nasz dom powinien pomieścić wiele przedmiotów potrzebnych nam do życia. Co jednak gdy miejsce, w którym mieszkamy okazuje się zbyt małe, by sprostać naszym wymaganiom? W takim wypadku warto zastosować kilka trików, dzięki którym wygospodarujemy nieco wolnego miejsca i sprawimy, że nasze gniazdko będzie się wydawało obszerniejsze.

Sprytnie umieszczone półki

Bardzo dużo miejsca w naszych domach zajmują zawsze szafy i regały. Zmniejszymy ich liczbę poprzez kupno mebli, w których umieszczono dodatkowe półki. Wystarczy przykładowo zapatrzeć się w łóżko z wbudowanymi pod nim szafkami, będzie to wspaniała skrytka do chowania rzeczy, których nie używamy na co dzień. Jest to nie tylko funkcjonalne, ale też bardzo modne rozwiązanie. Możemy też kupić kartonowe pudła i wsunąć je pod łóżko.

Mieszkając na niewielkiej powierzchni staramy się, by nasze meble były wielofunkcyjne, skoro w naszych domach muszą stać półki, to możemy ustawić je tak, by pełniły rolę… ściany! W ten sposób oszczędzimy nie tylko miejsce, ale także pieniądze, które wydalibyśmy na ewentualny remont. Na rynku dostępnych jest wiele modeli regałów, które mogą pełnić taką funkcję.

Pasjonaci książek doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak wiele miejsca zajmują domowe biblioteczki. Jeżeli nie dysponujemy wolną przestrzenią na kolejny regał wypełniony tomami, to warto zastanowić się nad zamontowaniem półek wysoko, nawet pod sufitem. Możemy ustawić tam książki i inne przedmioty, których nie używamy za często.

Składane meble

Istnieją meble, które możemy złożyć w kilka sekund, dzięki czemu uzyskamy od razu wolną przestrzeń. Jest to świetne rozwiązanie do niewielkich mieszkań i kawalerek. Taki stolik w kuchni albo salonie złożymy zaraz po posiłku, kiedy tylko przestanie nam być potrzebny. Możemy się też zdecydować na składane łóżko. Jest to bardzo nowoczesny pomysł, który świetnie sprawdzi się w pokoju nastolatka.

Trików na oszczędzenie miejsca w naszych domach istnieje mnóstwo. Tak naprawdę ogranicza nas tu jedynie własna wyobraźnia, możemy bowiem wpaść na wiele innych ciekawych rozwiązań, dzięki którym nasze wnętrza zyskają wolną przestrzeń, a także niepowtarzalny styl.