Różnego rodzaju diet i innych sposobów na odchudzanie są setki, jeśli nawet nie tysiące. Niestety, mało z nich jest skutecznych. Większość z tych, które pomagają zrzucić kilka kilogramów jest natomiast szkodliwa dla zdrowia lub też bardzo męcząca. Warto więc przyjrzeć się naturalnym środkom odchudzającym, takim jak jagody goji.

Czym są jagody goji?

Jak nie trudno jest się domyślić, jagody goji to owoce. Pochodzą one z rośliny zwanej kolcowojem szkarłatnym. Jest to roślina, która sadzona jest obecnie w różnych miejscach na świecie, jednak pochodzi z Chin.

Warto mieć na uwadze, że owoce o których mowa są wykorzystywane bardzo często w medycynie naturalnej. Jest to tak zwana medycyna wschodnia, która czerpie z doświadczeń zbieranych od tysiącleci. Wydaje się, że dowodem na skuteczność jagód goji jest ich długa historia. W Chinach jak i w kilku innych krajach azjatyckich jagody o których mowa wykorzystywane są w lecznictwie nieprzerwanie od ponad 2000 lat.

Środek odchudzający

Jagody goji mają dzisiaj bardzo wiele zastosowań. Wydaje się jednak, że odchudzanie jest tym, do czego wykorzystuje się je zdecydowanie najczęściej. Niewątpliwie, jest to świetne uzupełnienie diety wyróżniające się na tle setek zupełnie niesprawdzonych i nieskutecznych suplementów.

Dlaczego jednak jagody goji pomagają w odchudzaniu? Wydaje się, że przede wszystkim dzięki obecności błonnika. Jest to składnik, który bardzo przyspiesza trawienie. Ponadto, w jagodach jest bardzo wiele różnego rodzaju składników odżywczych, dzięki czemu po ich spożyciu można często zrezygnować już z innych posiłków. Dzięki temu, nie spożywa się już żadnych dodatkowych kalorii, lecz jedynie te, które są w jagodach goji, a warto zauważyć, że jest ich w nich niewiele. Co więcej, w jagodach goji zawierają się również dosyć znaczne ilości kwasu linolowego, który również przyspiesza odchudzanie.

Nie bez znaczenia dla wielu pań zwalczających nadwagę jest również pozbycie się nieestetycznego cellulitu. Jak się okazuje, również w tym przypadku mogą być pomocne jagody goji. Najlepiej jednak wspierać je również innymi metodami walki z cellulitem. Mowa tu o stosowaniu różnego rodzaju maści czy peelingów, jak i zabiegów pielęgnacyjnych.

Odchudzanie a styl życia

Warto pamiętać, że jagody goji, jak i wszelkie inne środki na odchudzanie są skuteczne jedynie wtedy, kiedy prowadzi się odpowiedni tryb życia. Chodzi tutaj oczywiście o to, aby ograniczać spożywanie pokarmów zawierających dużo kalorii. Ważne jest również, aby stale być aktywnym fizycznie.

Należy w tym miejscu podkreślić jeszcze raz, że jagody goji w dużej mierze pomagają w odchudzaniu dzięki temu, że hamują nieco apetyt, przez co nie dostarcza się do organizmu dodatkowych kalorii. Ich spożywanie traci więc sens, jeśli nie dba się o dietę.

Na co jeszcze pomagają azjatyckie jagody?

Działanie jagód goji nie ogranicza się jedynie do zbijania wagi ciała. Oprócz tego, wpływają one również dobrze na wzrok, dzięki temu, że zawierają karoten. Mogą również pomóc podczas leczenia układu krążenia.