Dużo łatwiej jest być regularnie aktywnym fizycznie, kiedy ma się modny i wygodny strój do ćwiczeń, odpowiednią bieliznę oraz buty sportowe. Nie chodzi tutaj tylko o wizerunek na siłowni czy zajęciach fitness – strój wykonany z inteligentnych oddychających tkanin oraz dobra bielizna, to gwarant tego, że podczas zajęć będzie nam wygodnie, nic nie będzie uwierało czy ocierało. W co zatem warto zaopatrzyć się, jeśli planuje się rozpoczęcie swojej przygody z siłownią albo fitnessem?

Bielizna sportowa

Chyba najważniejszy element, którego tak naprawdę nie widać, jednak ma on ogromne znaczenie dla komfortu podczas ćwiczeń, to rzecz jasna bielizna sportowa. Odpowiednia bielizna sportowa jest szczególnie ważna dla kobiet – biustonosz musi chronić i podtrzymywać piersi, by podczas ruchu nie dochodziło do rozciągnięcia delikatnej skóry, co ostatecznie mogłoby spowodować obwisanie piersi. Nawet kobiety z małym biustem nie mogą zatem zapominać o sportowym biustonoszu kiedy idą na fitness. Kobiety z dużymi piersiami mogą sportowe staniki nosić też poza salą ćwiczeń. Na zajęcia sportowe lepiej nie zakładać koronkowej bielizny, bo nawet ta najbardziej delikatna i miękka może spowodować otarcia. Majtki należy nosić zatem również bawełniane, bez ozdób w postaci koronek czy falbanek. Prosta i dobrze dopasowana bielizna to większy komfort podczas zajęć ruchowych.

Getry oraz koszulka sportowa

Tak naprawdę na siłownię czy zajęcia fitness można pójść we wszystkim, co jest wygodne i nie krępuje ruchów, warto jednak postawić na rzeczy trochę bardziej dopasowane, bo zwyczajnie każda sylwetka prezentuje się w nich lepiej. Dobrze sprawdzają się koszulki bokserki, bo odkrywają dużą część ciała, przez co łatwiej jest odprowadzać ciepło na zewnątrz. Na dół można założyć bądź to obcisłe getry, bądź krótkie przylegające spodenki. Strój powinien wyglądać estetycznie, jednak to że nie jest najmodniejszy, nigdy nie powinno być wymówką przed rozpoczęciem zajęć.

Wygodne buty

Tak naprawdę od stroju dużo ważniejsze są wygodne buty – w końcu podczas ćwiczeń na siłowni, fitnessu albo zumby, bardzo wiele ruchów wykonuje się szybko, skacząc, robiąc wyskoki czy wymachy. Buty muszą być zatem stabilne i dobrze chronić stopę w kostce. Lepiej zatem zainwestować większą kwotę właśnie w wygodne i dobre jakościowo buty, które przetrwają nawet kilka miesięcy intensywnych zajęć w klubie sportowym. Chyba nikt nie chciałby nabawić się kontuzji już na początku swojej drogi z aktywnością ruchową. Dzięki dobrym i markowym butom można tego na szczęście uniknąć.