Zawód dietetyka staje się coraz bardziej popularny i potrzebny. Jeszcze kilka lat temu ludzie o tej profesji zasilali grupę bezrobotnych. Dzisiaj prowadzą własne gabinety oraz poradnie, do których zgłaszają się dziesiątki pacjentów po to, by raz na zawsze pozbyć się zbędnych kilogramów oraz stworzyć nowy lepszy plan odżywiania się.

Dlaczego warto wybrać się do dietetyka?

Podczas pierwszej konsultacji z dietetykiem uda się już trochę szerzej przyjrzeć swojemu stylowi odżywiania się. Dietetyk z pewnością pomoże rozszyfrować największe błędy związane z dietą, przez które trudno jest schudnąć, albo utrzymać wagę na stałym poziomie. Na pewno uda się też odnaleźć mocne strony związane ze stylem odżywiania się konkretnej osoby. Bazowanie na tak zwanych zasobach oraz dobrych nawykach to świetny punkt wyjścia do ustalenia nowej rutyny w odżywianiu. Chociaż wiele osób zdaje sobie sprawę ze swoich grzeszków, wiedzą, gdzie ich dieta ma słabe punkty, nic z tym nie robią. Rozmowa z dietetykiem może pomóc w zmianie złych nawyków, bo fachowiec zaproponuje rozwiązania problemów takich jak na przykład podjadanie wieczorową porą albo nieregularne jedzenie w ciągu dnia.

Spersonalizowany plan na odchudzanie

Druga dobra strona wizyty u dietetyka to spersonalizowana dieta. Dietetyk biorąc pod uwagę tryb życia konkretnego pacjenta, jego nadwagę oraz to, do jakiej optymalnej wagi chcę on dążyć, ustali adekwatną dietę, dzięki której pacjent nie będzie chodził głodny, a jednocześnie w bezpieczny sposób będzie tracił zbędne kilogramy. Dzięki rozpisanemu menu na wszystkie dni, oraz stworzonej liście zakupów, przestawienie się na nowe posiłki nie będzie tak trudne. Dietetycy mają wiele pysznych przepisów na dania, które są lekkie i sycące jednocześnie, dostarczają organizmowi mnóstwo witamin oraz mikro i makroelementów. Po wizycie u dietetyka z pewnością można dojść do wniosku, że dieta nie oznacza głodówki. To racjonalne odżywianie się kilkoma posiłkami dziennie, dzięki czemu człowiek tak naprawdę przez cały czas ma poczucie sytości.

Pierwsze efekty

Wizyta u dietetyka to również mobilizacja do tego, by zacząć więcej się ruszać. To właśnie w gabinetach u dietetyków można zważyć się na profesjonalnych wagach, które obliczą procent tkanki tłuszczowej czy mięśniowej w organizmie. Kolejne wizyty będą zatem czarno na białym pokazywały, jaki jest kierunek zmian i czy są efekty. Wszystko to jest zawsze bardzo mobilizujące i nagradzające dla pacjenta – jeszcze bardziej angażuje do zdrowego stylu życia, w którym zdrowa dieta przestaje mieć tylko znaczenie na czas odchudzania.