Wiosna zbliża się wielkimi krokami. Już niedługo powoli zaczniemy zmieniać sposób ubierania się i uzupełniać swoją garderobę o nieco bardziej przewiewne i odsłaniające więcej ciała elementy. Zrezygnujemy z długich spodni i grubych, kryjących rajstop. W naszych stylizacjach coraz częściej zaczną pojawiać się spódnice i sukienki.

Wiosenne słońce będzie zachęcało do wypróbowania najnowszych trendów, użycia kolorów i bardziej zmysłowych stylizacji oraz wyeksponowania nóg. Zanim się obejrzymy, a po wiośnie jak królik z kapelusza wyskoczy lato, zachęcające nas ciepłymi temperaturami i wszechobecnymi promieniami słońca do odsłonięcia nieco więcej ciała. Warto już teraz zadbać o kondycję swojej skóry i rozpocząć walkę z największym wrogiem kobiecych ud, pośladków i ramion – cellulitem !

Walkę z pomarańczową skórką musimy rozpocząć z wyprzedzeniem jeśli w lato chcemy pochwalić się idealnie gładką skórą. Wiosna to idealny moment, aby rozpocząć działania. W jaki sposób ? Poniżej kilka sprawdzonych sposobów na pozbycie się cellulitu. Najlepsze efekty osiągniesz atakując pomarańczową skórkę na wielu frontach. Zatem do dzieła. Powodzenia!

Front pierwszy – Dieta

Walkę z cellulitem warto rozpocząć zmieniając swoje przyzwyczajenia żywieniowe. To co jemy i pijemy ma ogromny wpływ na kondycję i wygląd naszej skóry i mimo, iż efekty nie będą widoczne od razu, komponując codzienne posiłki warto pamiętać o kilku istotnych zasadach. Po pierwsze pij dużo wody. Odpowiednie spożycie wody ma zbawienny wpływ na nasze zdrowie oraz wygląd. Pamiętaj o spożywaniu odpowiedniej ilości wody, gdyż to właśnie jej niedobory w organizmie są jedną z częstych przyczyn powstawania nieestetycznego efektu pomarańczowej skórki. Po drugie wprowadź do swojej diety produkty o wysokiej zawartości błonnika oraz duże ilości owoców i warzyw, które pomogą Twojemu organizmowi uporać się z zalegającymi w nim toksynami. Pamiętaj o spożywaniu cytrusów – cytryny, grejpfruty i pomarańcze to świetna broń w walce z cellulitem.

Front drugi – Ćwiczenia

O zbawiennym wpływie aktywności fizycznej na kondycję i wygląd skóry chyba nie trzeba nikogo przekonywać. Ćwiczenia pozwolą skutecznie rozwiązań problem pomarańczowej skórki. Najważniejsza jest systematyczność. Wybierz taki rodzaj aktywności fizycznej, który będzie sprawiał Ci przyjemność i ćwicz minimum dwa razy w tygodniu.

Front trzeci – Pielęgnacja

Odpowiednia pielęgnacja obszarów skóry dotkniętych problemem cellulitu to trzeci front walki. Możesz skorzystać z dostępnych w drogeriach kosmetyków przeznaczonych do walki z cellulitem albo zastosować sprawdzone domowe sposoby takie jak peelingi (np. z soli morskiej) czy też masaże.

Pamiętaj, że podejmując walkę z cellulitem najlepiej działać kompleksowo. Walcząc na trzech frontach zwiększasz szansę na szybką poprawę wyglądu skóry oraz swojego samopoczucia.