W Polsce motoryzacja rozwija się w bardzo szybkim tempie, ale w dalszym ciągu zdecydowanie większą popularnością cieszą się u Nas samochody używane, niż nowe auta prosto z salonu. Polacy nabywają zdecydowanie więcej samochodów używanych niż na przykład Słowacy, Czesi, czy Węgrzy, których rynek motoryzacyjny jest najbardziej podobny do naszego.

Według statystyk wystawiane na aukcje samochody mają średnio 12 lat i to właśnie takie maszyny cieszą się największym zainteresowanie zarówno wśród młodszych, jak i nieco starszych kierowców.

Najpopularniejsze samochody używane w 2016 roku

Według najnowszych statystyk w 2016 największą popularnością cieszą się cały czas te same modele co rok wcześniej, czyli górują przede wszystkim niemieckie modele. Najpopularniejszymi markami są między innymi: Opel Astra, Volkswagen Golf, Volkswagen Passat oraz Audi A4. Co ciekawe w naszym kraju dość dużym zainteresowaniem cieszy się również BMW serii 3, który bije rekordy popularności w wielu salonach z używanymi samochodami.

Jakie używane auta poszukują Polacy?

Jeżeli chodzi o samochody używane, to w Internecie Polacy najczęściej wyszukiwali ogłoszeń z takimi markami jak: Opel lub Ford, który po długiej nieobecności ponownie wkracza na nasz rynek i z miesiąca na miesiąc coraz bardziej zdobywa uznanie wśród naszych kierowców. Fordy wybiera przeszło 12% kupujących, z kolei zarówno za Oplami, jak i za Skodami rozgląda się po 10%. Nieco mniejszym zainteresowaniem cieszą się używane Volkswageny i Toyoty, które przez wiele długich lat znajdowały się na czołowych pozycjach, jeżeli chodzi o najpopularniejsze samochody używane w naszym kraju.

Warto wspomnieć również i o tym, że według najnowszych badań, rynek samochodów używanych w 2016 roku liczył ponad 2,5 mln ofert sprzedaży, co jest naprawdę bardzo dobrym wynikiem. Wspomnieć należy również i o tym, że zainteresowanie samochodami używanymi w Polsce z roku na rok jest coraz niższe, a nasi kierowcy coraz częściej sięgają po nowe auta i mowa tutaj zarówno o samochodach firmowych, jak i również o samochodach prywatnych.