Codziennie powstaje coraz więcej stron internetowych. Powoduje to dużą konkurencję o zdobycie uwagi internauty. Aby strona pojawiła się wysoko na liście wyszukiwarki internetowej po wpisaniu danego hasła, należy zadbać o optymalizację SEO strony, czyli jak najlepsze dostosowanie do algorytmów wyszukiwarek internetowych. Pomoże Ci w tym narzędzie SE Ranking.

ABC optymalizacji SEO

Pozycjonowanie (optymalizacja) witryny internetowej polega na dostosowaniu jej treści tak, aby była jak najłatwiejsza do wyszukania. Można tego dokonać na kilka sposobów:

 • umieszczenie słów kluczowych w opisie strony,
 • wybranie krótkiego adresu strony zawierającego słowa kluczowe,
 • regularna modyfikacja strony pod nowe algorytmy wyszukiwania,
 • opatrzenie strony “tagami”, czyli słowami z którymi jest powiązana.

Skutki SEO optymalizacji witryny

Dzięki przeprowadzeniu właściwego pozycjonowania, strona internetowa znajdzie się na wysokim miejscu listy po wpisaniu w okno przeglądarki związanej z nią frazy. Wyjaśnijmy to na przykładzie. Jeśli tworzymy stronę poświęconą np. zdrowemu żywieniu, to musimy zadbać, by pojawiała się ona nie tylko po wpisaniu wyrażenia “zdrowe żywienie”, ale także np. pod hasłami “dieta”, “prawidłowe żywienie” itd. Chodzi o to, aby treść strony można było powiązać z jak największą ilością terminów bliskoznacznych. Dzięki ułatwieniu znalezienia witryny, wzrośnie szansę na zlokalizowane jej przez internautów. Ponadto badania pokazują, że największą ilością odwiedzin cieszą się strony, które są wyróżnione na pierwszej stronie wyników przeglądania. Mało kto przegląda następne karty. Dlatego od samego początku warto dbać o zaznaczenie swojej obecności w internecie i na bieżąco optymalizować treść witryny.

Popularne narzędzia SEO

Istnieje szereg programów, które pozwalają nawet niedoświadczonemu użytkownikowi na szybkie zmiany w optymalizacji strony internetowej. Jednym z nich jest SE Ranking, który zawiera szereg przydatnych funkcji wizualizujących wpływ pozycjonowania na popularność witryny oraz ułatwiający wprowadzanie zmian w jej obszarze. Dzięki temu nie ma żadnych problemów z dostosowaniem strony do ciągle zmieniających się preferencji rynku internetowego.

Wybrane możliwości pakietu SE Ranking

Wśród wielu funkcji SE Ranking wystarczy wymienić kilka najważniejszych, by zilustrować wszechstronność omawianego narzędzia. Owymi możliwościami są:

 • monitoring pozycji stron, dzięki któremu możemy zobaczyć, na którym miejscu znajduje się nasza strona po wpisaniu danej frazy w okno przeglądarki,
 • wyświetlanie wykresów ilustrujących zmiany w popularności i “klikalności” witryny w ciągu określonego przedziału czasu,
 • diagnoza błędów programistycznych, która wychwytuje defekty strony i informuje o nich użytkownika, co ułatwia proces optymalizacji,
 • prowadzenie rankingu “słów-kluczy” przedstawiającego popularność danej frazy wśród internautów, dzięki czemu można dostosować treść strony tak, by zawierała najpopularniejsze “słowa-klucze”,
 • tworzenie planu dalszych modyfikacji witryny na podstawie przeprowadzanych przez program analiz,
 • przeprowadzanie audytu, który wykazuje mocne i słabe strony witryny, oceniając jej treść pisaną, zasobność w materiały graficzne, popularność w mediach społecznościowych, obecność słów kluczowych i wiele innych czynników,
 • monitoring linków przychodzących (tzw. backlinki), który ocenia bezpieczeństwo odnośników zamieszczanych na różnych stronach internetowych, a tym samym umożliwiający szybką reakcję w przypadku szkodliwych działań osób trzecich.

SE Ranking potrafi dużo więcej

Podane powyżej możliwość SE Ranking stanowią tylko część wszystkich udogodnień oferowanych przez platformę. W sumie wszystkich opcji jest kilkadziesiąt, co pozwala na zindywidualizowaną kontrolę wszystkich aspektów związanych z optymalizacją zawartości witryny. Warto dodać, że zdolność operacyjna nie sprowadza się tylko do jednej strony. Wręcz przeciwnie. Kontrolą SE Ranking mogą być objęte setki, a nawet tysiące witryn! Fakt, iż wszystkie informacje są zgromadzone w jednym miejscu nie tylko ułatwia pracę nad stroną. Przede wszystkim zabezpiecza zgromadzone na niej dane przed kradzieżą przez hakerów, którzy obecnie bardzo aktywnie działają na polu społeczności internetowej.

Dostępność i cena narzędzia SE Ranking

Bardzo dużą zaletą jest powszechna dostępność SE Ranking. Z usług platformy może skorzystać praktycznie każdy użytkownik prowadzący własną witrynę lub bloga. Cena pakietu SE Ranking nie jest jednakowa we wszystkich przypadkach. Jej wysokość zależy od wykupionego pakietu oraz od doboru długości interwałów oddzielających okresy zdolności platformy do prowadzenia działalności na danej stronie. Im przerwa jest krótsza, tym cena pakietu jest wyższa. Zestawienie skrajnych należności pokazuje istotę zagadnienia. Za najtańszy pakiet opłata wynosi 4$ za miesiąc użytkowania, zaś za najdroższy prawie 200$ miesięcznie. Warto jednak dodać, że producent przewiduje zniżki dla klientów wykupujących dłuższy okres ważności platformy, których wysokość może sięgnąć nawet 60 procent! Funkcjonują również inne formy promocji (np. kupon rabatowy SE Ranking dostępny jest tutaj). Trzeba jednak pamiętać, że cena pakietu decyduje o jego zdolnościach. Niektóre funkcje SE Ranking mogą zostać odblokowane dopiero po wykupieniu droższej oferty.

Gotów do boju o wysokie pozycje?

SE Ranking zapewnia ścisłą kontrolę nad wszystkimi aspektami optymalizacji strony internetowej. Jest narzędziem, które nie tylko posiada funkcje menedżerskie, ale również analityczne. Pozwala to na monitorowanie sytuacji na rynku internetowym i dostosowywanie się do panującej na nim sytuacji. Dzięki temu użytkownik platformy zyskuje gwarancje, że poniesione koszta zwrócą się w postaci popularności strony internetowej, która przyciąga odwiedzających nie tylko swoją zawartością, ale również dynamizmem. Wizerunek strony internetowej jest bowiem wizytówką osoby, która stoi za jej funkcjonowaniem oraz reklamowanego podmiotu. Rozważne gospodarowanie układem witryny może służyć zatem np. za formę autopromocji przedsiębiorców, co tylko uwidacznia skalę rzeczywistego oddziaływania platformy SE Ranking. Produkt ten ma znaczenie nie tylko w zakresie informatycznym, ale również marketingowym. Dlatego właśnie zainwestować fundusze w zakup dostępu do platformy SE Ranking.