O VPN mówi się dosłownie wszędzie, jednak skrót ten wciąż pozostaje tajemnicą dla wielu osób. Wyjaśniamy więc, co to jest VPN i do czego się go stosuje, a także czym wyróżnia się on na tyle innych „produktów” tego typu.

Serwer VPN, czyli bezpieczeństwo twoich danych

VPN to nic innego, jak wirtualna sieć prywatna. Zabezpieczone połączenie sieciowe, z którego możemy korzystać i przeglądać internet całkowicie anonimowo. Wszystko za sprawą serwerów VPN. Przedstawić je można jako pewną autostradę sieciową: odwiedzamy różne witryny, robimy zakupy, gramy w gry. Jeśli komuś na tym zależy, może podążać za naszymi internetowymi ruchami i śledzić je. Bardzo łatwo można nas wytropić, bo ślady prowadzą prosto do naszego domu. Serwer VPN wyposaża nas w czapkę niewidkę, szyfrując nasze dane. Fałszywy adres IP i zakodowane dane pozwalają nam uzyskać bezpieczeństwo w internecie.

Czym NordVPN różni się od proxy i ile kosztuje?

Połączenie w VPN jest szyfrowane, dzięki czemu mamy pewność, że nikt nie uzyska naszych danych w nielegalny sposób. Znikną reklamodawcy, a same sieci VPN będą automatycznie blokowały chęć monitorowania naszych ruchów w internecie przez cyberprzestępców. Wiele osób zastanawia się, czym VPN różni się od proxy. I wbrew pozorom, nie tylko ceną. Wyposażając się w VPN jesteśmy po prostu bezpieczniejsi, niż ze zwykłym, nieszyfrowanym serwerem proxy. Nasze dane są narażone na wykorzystanie przez hakerów.

Dlaczego NordVPN jest najlepszą ofertą?

Jeśli zależy nam na pewnym zachowaniu anonimowości w internecie, jest to znak, że NordVPN jest przeznaczony dla nas. Cena jest jedną z najkorzystniejszych na rynku, a zdobywając specjalny kupon rabatowy możemy ją jeszcze bardziej obniżyć. Nie ulega wątpliwościom, że serwery te wychodzą drożej od proxy. Jednak cena ta to nic innego jak kwota, którą płacimy za nasze bezpieczeństwo w sieci i to, aby nasze dane nie zostały przekazane w ręce nieznanych nam osób i wykorzystane przeciwko nam. Decydując się na VPN wybieramy po prostu bezpieczeństwo.