Wielu z nas słyszało już prawie wszystko o korzyściach płynących z posiadania urządzeń takich jak nawigacje GPS. Wiele firmy produkuje te urządzenia i praktycznie nie są one zbyt zróżnicowane. Wyjątkiem jest firma Blaupunkt.

Blaupunkt jest pierwszą firmą, która wypuściła na rynek radioodtwarzacz samochodowy. Jako, że ma ona największe doświadczenie z branży motoryzacyjnej, przed zakupem nawigacji GPS warto jest sprawdzić ofertę właśnie tej firmy. Przeglądając katalog produktów na pewno naszą uwagę zwróci urządzenie Blaupunkt TravelPilot 300. Pierwsze co rzuca się w oczy to duży, czytelny ekran o przekątnej 4,3 cala wyświetlający obraz w formacie 16:9. Wbrew pozorom to jeden z najlepszych parametrów wśród produktów w tym samym przedziale cenowym, który zapewni doskonały obraz i ostrość prezentowanego obrazu.

Blaupunkt TravelPilot 300 wyposażono w specjalnie zainstalowany teleatlas. Posiada on w swojej pamięci szczegółową sieć dróg takich państw jak Grecja, Chorwacja, Estonia, Łotwa, Litwa, Słowacja, Słowenia, Czechy, Turcja, Węgry i oczywiście Polska. Dlatego też Blaupunkt TravelPilot 300 to nawigacje GPS idealnie nadające się do zaplanowania przebiegu trasy w najdalsze zakątki Europy.

Podsumowując, nawigacje GPS produkowane przez Blaupunkt mają opinię jednych z najlepszych na świecie. Użytkownicy cenią je za ogromną funkcjonalność i wielu z nich nie wyobraża sobie, aby mogło korzystać z urządzenia innej firmy niż ta.