W dzisiejszych czasach używanie tradycyjnej mapy jest przeżytkiem. Podróżnicy oraz osoby, które zawodowo są zmuszeni podróżować nabywają urządzenia GPS, aby w jak najkrótszym czasie znaleźć się w pożądanym miejscu. W ostatnich latach na rynku pojawiło się wielu producentów tego typu urządzeń. W związku z tym pojawia się pytanie: który jest najlepszy?

Obecnie bezdyskusyjnym liderem w tej branży jest firma TomTom, która posiada w swej ofercie szeroki wachlarz produktów. Niewątpliwie wyróżniającym się modelem, zarówno ze względu na cenę jak i na posiadane funkcje jest nawigacja TomTom Xl Classic Regional. Cechą, która wyróżnia ten model spośród takich modeli jak: TomTom Start Iq Routes Europe 26 czy TomTom One V.4 Classic Regional 17, jest niezwykle prosta i czytelna obsługa oraz 1024 mb wbudowanej pamięci. Co prawda zarówno TomTom Start Iq Routes Europe 26 czy TomTom One V.4 Classic Regional 17 mają tej pamięci więcej lecz są one droższe od modelu TomTom Xl Classic Regional. Niezwykle wygodnym rozwiązaniem we wszystkich wymienionych modelach jest uchwyt Easyport.

Zarówno TomTom Xl Classic Regional, TomTom Start Iq Routes Europe jak i TomTom One V.4 Classic Regional 17 posiadają bardzo dobre mapy, które można uaktualniać bezpłatnie. Urządzenia te doskonale sprawdzą się również podczas pieszych wędrówek np. po lesie. Urządzenie TomTom Xl Classic Regional wyposażono również w akumulator litowo jonowy, który zapewni pracę aż do 4 godzin.

Podsumowując urządzenia firmy TomTom wyposażone są w niezbędne funkcje zarówno dla osób podróżujących na co dzień jak i dla pasjonatów pieszych wycieczek po lesie. Tak więc jeżeli lubimy podróżować i nie koniecznie chcemy używać tradycyjnej mapy to TomTom Xl Classic Regional jest idealny.