Twarz z wiekiem niestety staje się coraz mniej wyraźna i coraz bardziej rozmyta, dlatego też warto skorzystać ze specjalnych masaży twarzy, aby jak najszybciej przywrócić jej sprężystość. Młodzieńcza uroda bardzo szybko przemija, ale na szczęście jest kilka sprawdzonych sposobów, dzięki którym możemy zahamować, a nawet zawrócić skutki starzenia się.

Profesjonalne wygładzanie

Jeżeli chcą Państwo odzyskać gładkość oraz jędrność skóry, to warto systematycznie robić profesjonalny peeling. Zabieg ten doskonale opóźnia opadanie owalu twarzy i co najważniejsze rewelacyjnie spłyca wszystkie zmarszczki na twarzy. Profesjonalny peeling twarzy usuwa również większość martwych komórek, dzięki czemu znacząco poprawia się koloryt skóry i co najistotniejsze sama skóra jest bardziej pobudzona do odnowy.

Jeżeli nie chcemy korzystać z pomocy profesjonalnych gabinetów kosmetycznych to możemy przygotować domowy peeling. Doskonale sprawdza się łyżeczka fusów od kawy, dokładnie wymieszana z naturalnym jogurtem.

Masaż twarzy

Kolejnymi ważnymi krokami w celu zachowania pięknej i zdrowej twarzy, są oczywiście systematyczne ćwiczenia oraz masaże. Na naszym rynku pojawia się coraz więcej profesjonalnych gabinetów masażu, które oferują swoim klientom kompleksowe masaże twarzy.

Przeciwzmarszczkowy masaż najlepiej wykonywać zaraz po wieczornym demakijażu, tuż przed nałożeniem kremu. Na naszym rynku jest bardzo wiele znakomitych olejków do twarzy, które są bardzo pomocne podczas masażu twarzy.

Warto zainwestować nieco gotówki w profesjonalne aromatyczne olejki, dzięki którym rewelacyjnie się zrelaksujemy i co najważniejsze wprowadzimy w bardzo dobry nastrój. Warto poszukać dobrego olejku z róży, pomarańczy, migdałów, albo lawendy. Oczywiście, aby wykonać profesjonalny masaż twarzy nie musimy zapisywać się od razu do masażysty.

Niewielkim nakładem siły, możemy samodzielnie wykonać, krótkie 2-4 minutowe masaże, które przywrócą naszej skórze utracony blask. Masaż twarzy nie tylko hamuje zmarszczki, ale również podnosi opadające powieki, policzki i kąciki ust.