Airbnb jest popularnym (szczególnie w krajach zachodnich) sposobem podróżowania za niską cenę. To serwis, z którego korzystają osoby chcące wynająć tanio pokój, bądź mieszkanie podczas podróży krajowych i zagranicznych. Coraz większe zainteresowanie tą stroną pojawia się w Polsce, również wśród osób chcących udostępnić część swojego mieszkania dla podróżnych.

Zbliża się czas letnich wojaży. Zainteresowanie podróżami o tej porze roku się zwiększa. Młodzi ludzie coraz chętniej wybierają się na wycieczki w odległe zakątki świata wyszukując tanie loty oraz korzystając z usług Airbnb. To ekonomiczny sposób podróżowania.

Planujesz wakacyjną podróż? Wykorzystaj kupon Airbnb i odbierz zniżkę na poczet pierwszej przygody!
logo airbnb
Kliknij, aby zdobyć zniżkę na start
Zarejestruj się teraz, a rabat wykorzystaj podczas pierwszej rezerwacji!

Na czym polega Airbnb?

Airbnb dla podróżnych – każdy, kto chce skorzystać z ofert noclegowych musi założyć konto, uwierzytelnić je, wybrać ofertę która mu odpowiada, a następnie dokonać przedpłaty i wysłać prośbę o rezerwacje. Może być ona jednak zawsze odrzucona przez gospodarza. Powodem mogą być opinie wystawione przez innych gospodarzy, ale również termin przyjazdu, czy inne czynniki. Na wystawienie oceny zarówno gospodarz, jak i gość mają dwa tygodnie czasu od chwili zakończenia pobytu gościa. Airbnb może zawieszać konta gości bądź gospodarzy ze względu na otrzymanie zbyt dużej ilości negatywnych opinii.

Airbnb dla gospodarzy – każdy, kto chce udostępnić część swojego mieszkania, domu, bądź też cały obiekt, umieszcza na stronie swoją ofertę. Wyszczególnia tam cenę, dostępne terminy, regulamin. Udostępnia zdjęcia oraz opisuje sam obiekt, a często również zalety danej okolicy. Po wizycie gości gospodarz otrzymuje recenzje. Zyskami z noclegu dzieli się z serwisem Airbnb.

Kupon Airbnb  – zniżka na podróżowanie

Podczas rejestracji warto wykorzystać kupon Airbnb, który oferuje rabat na start dla podróżnych. Nowi klienci dostają w prezencie środki w wysokości 138 zł. Kupon upoważnia do uzyskania 100 zł zniżki na rezerwację domu o minimalnej wartości 300 zł i 38 zł na atrakcję o minimalnej wartości 198 zł.

Jak dodać kupon Airbnb? To proste! Instrukcja krok po kroku:

 1. Kliknij w ten link – tu znajduje się kupon rabatowy
 2. Nastąpi przekierowanie do oficjalnej strony Airbnb
 3. Pojawi się komunikat o zniżce 138 zł na pierwszą podróż i metodach rejestracji
  kupon airbnb
 4. Jeżeli okienko nie wyskoczyło to naciśnij “Zarejestruj się, by odebrać środki”
 5. Wybierz metodę rejestracji w serwisie:
  1. Kontynuuj z: Facebook (adres e-mail oraz zdjęcie profilowe zostanie pobrane z Facebook’a)
  2. Kontynuuj z: Google (adres e-mail oraz zdjęcie profilowe zostanie pobrane z Google)
  3. Zarejestruj się przy pomocy adresu e-mail (konto tworzone jest ręcznie)
 6. Zaloguj się na Airbnb i uzupełnij swój profil

Kupon Airbnb zostanie automatycznie dodany do Twojego konta. Kupon możesz wykorzystać w ciągu roku (to jest czas na dokonanie rezerwacji). Twoja podróż może odbyć się nawet kilka miesięcy po tym okresie, a rabat i tak zostanie ujęty, więc nie ma potrzeby śpieszyć się za wszelką cenę.

Jak wykorzystać kupon Airbnb? Wystarczy wybrać obiekt do zarezerwowania, ustalić dni pobytu, liczbę gości oraz kliknąć “Poproś o rezerwację”. Jak gospodarz potwierdzi termin podróży to możemy udać się do strony płatności. Kupon Airbnb naliczy się sam.

Odbierz swój kupon Airbnb

Aplikacja Airbnb na smartfonach

W dzisiejszych czasach ciężko obyć się bez telefonu nawet podczas urlopu. W trakcie wypoczynku nie musimy używać smartfona do pracy. Możemy używać aplikacji, które ułatwiają podróżowanie lub komunikację. W przypadku Airbnb kluczem jest kontakt z gospodarzem oraz wskazówki dojazdu do miejsca docelowego. Aplikacja Airbnb jest bardzo intuicyjna i można ją zainstalować na telefonach z systemem Android oraz iOS.

Zalety korzystania z Airbnb

Zalet korzystania z Airbnb jest bardzo dużo, właśnie z tego powodu serwis ten cieszy się tak dużą popularnością. Przede wszystkim ceny noclegów często są o wiele tańsze niż oferowane przez hotele czy pensjonaty. Można znaleźć oferty noclegów znajdujących się w wyjątkowych dzielnicach, często w centrach danych miejscowości, dzięki czemu jest blisko do wszelkich atrakcji turystycznych. Jednocześnie dla właścicieli mieszkań, w których jest wolny pokój, nawet tylko przez pewien czas, jest to możliwość zarobienia dodatkowych pieniędzy.

Nocowanie u ludzi, którzy mieszkają w danych, turystycznych miejscowościach jest także niesamowitą okazją do poznania nowych osób. Często też gospodarze mogą udzielić wielu ciekawych rad. Zasugerują co warto zwiedzić, do jakich lokali opłaca się udać i zdradzą kilka faktów nieznanych dla przeciętnych turystów. To również okazja do zwiedzenia miasta z innej perspektywy, poznania obyczajów i zobaczenia życia ludzi, którzy na stałe mieszkają w danej miejscowości.

Kolejnym plusem jest dostęp do kuchni. Wybierając hotel ciężko jest radzić sobie samemu z posiłkami, a jedzenie na mieście często jest kosztowne. Dlatego też wybór noclegów z Airbnb jest o wiele łatwiejszy dla osób, które lubią i chcą gotować. Następną zaletą niewątpliwie jest także możliwość wynajmu długoterminowego. Gospodarze często oferują wynajem pokoju, czy mieszkania na nawet kilka miesięcy, co w przypadku hoteli byłoby bardzo drogie i niewygodne.

Aribnb jest również doskonałą ofertą na wyjazdy w ostatniej chwili, ponieważ liczba dostępnych miejsc jest ogromna, a zgranie tanich ofert lotniczych typu “last minute” z tanim noclegiem przez Airbnb powoduje duże oszczędności i tani, przyjemny urlop w ciekawym miejscu.

Jakie są wady korzystania z Airbnb?

Dla wielu osób dużą wadą jest konieczność zapłacenia za nocleg z góry. To powoduje, iż pieniądze na koncie są pobierane jeszcze przed samą podróżą. Oczywiście w przypadku anulowania rezerwacji czy rezygnacji z podróży pieniądze wracają na konto. Do czasu planowanego urlopu są przechowywane w zasobach serwisu Airbnb.

Na forach internetowych można spotkać się ze stwierdzeniem, że minusem jest konieczność posiadania karty płatniczej. W Airbnb nie ma możliwości zapłaty za nocleg gotówką. Tak działa ten system i ma to logiczne uzasadnienie. Po złożeniu rezerwacji pieniądze automatycznie trafiają do pośrednika i są bezpiecznie przechowywane do czasu urlopu. Na konto gospodarza trafiają dopiero po naszej podróży.

Niektórzy boją się, że właściciel mieszkania może odwołać rezerwację na kilka dni przed planowanym przyjazdem gościa. Nie zdarza się to często, aczkolwiek taka sytuacja może znacznie podnieść ciśnienie, w sytuacji gdy będzie trzeba na ostatnią chwilę szukać alternatywnego noclegu.

Zasady anulacji rezerwacji ze strony gościa zależą od oferty, którą określił gospodarz. Warto zwracać na to szczególną uwagę jeżeli planujemy wycieczkę ze znacznym uprzedzeniem.

Zasady anulacji:

 • Elastyczne – najlepsza opcja, pełen zwrot kosztów do 1 dnia przed przyjazdem (oprócz opłat serwisowych – opłaty zależą od wartości zamówienia)
 • Średnio rygorystyczne – bardzo często spotykane – pełen zwrot kosztów nastąpi gdy rezygnację złożymy do 5 dni przed przyjazdem
 • Rygorystyczne – dostajemy jedynie połowę naszych pieniędzy jeżeli odwołamy przyjazd do tygodnia przed przyjazdem

Znacznie rzadziej spotyka się zasady bardzo rygorystyczne, które wymagają 30 lub 60 dniowego uprzedzenia przed anulacją, aby odzyskać część włożonych pieniędzy.

Czy Airbnb jest bezpieczne?

Wiele ludzi martwi się tym, iż nocleg u obcej osoby może wiązać się z brakiem bezpieczeństwa. Oczywiście w każdej dziedzinie życia można spotkać osoby nieuczciwe. Dlatego też należy zachowywać ostrożność przy każdym wyjeździe i każdej transakcji. To samo dotyczy korzystania z noclegów poprzez Airbnb. Na szczęście portal pomaga nam ustrzec się przed oszustami.

Wystarczy trzymać się kilku ważnych zasad, aby wyjazd był udany. Przede wszystkim przed wyborem noclegu należy sprawdzić opinie i recenzje. Należy unikać miejsc, którym użytkownicy dali małą ilość gwiazdek i warto przeczytać opinie, w których znajdzie się przyczynę takich ocen. Warto również brać pod uwagę ilość opinii. Im więcej osób, które skorzystało z danej oferty, tym większe prawdopodobieństwo tego, że pobyt w danym miejscu jest bezpieczny.

Należy pamiętać, iż Airbnb polega na wzajemnym zaufaniu. I tak samo jak właściciel danego miejsca ufa osobie, która będzie tam nocowała, ofiarowując jej klucze, tak samo nocujący obdarza gospodarza zaufaniem. Koniecznym jest sprawdzenie, czy konto gospodarza zostało zweryfikowane, można to łatwo zobaczyć poszukując ikonki “zweryfikowany dokument”.

Atrakcje Airbnb – nowa usługa

Pojęcie Airbnb większości z nas kojarzy się głównie z podróżami i wynajmem noclegów od osób prywatnych. Jak się jednak okazuje, ostatnimi czasy pojęcie to nabrało nowego znaczenia, a jego definicja nieco się rozszerzyła. Co mam na myśli używając tego stwierdzenia? Otóż do standardowego Airbnb, dołączyło jeszcze pojęcie atrakcje Airbnb. Co rozumieć pod tą definicją i czego możemy spodziewać się po atrakcjach Airbnb?

Otóż jak się okazuje, aby świadczyć usługi typu Airbnb nie musimy wcale posiadać mieszkania czy wolnego pokoju, które moglibyśmy wynająć przyjezdnym. Mamy możliwość podzielenia się z nimi czymś jeszcze. A czym? Po prostu swoją pasją lub po prostu urokami życia codziennego.

Jak dobrze wiemy, osoby które przyjeżdżają do danego miasta zaczynają od zwiedzenia jego najbardziej znanych i najważniejszych miejsc. Części z nich to absolutnie wystarcza, natomiast druga część chciałaby poczuć klimat miasta, poznać miejscową ludność, a także spróbować jej codziennego życia. I w tym właśnie miejscu rolę swoją odgrywają atrakcje Airbnb.

Dokładnie w taki sam sposób jak ogłoszenia mieszkań, możemy wyszukać ogłoszenia tego typu atrakcji, gdzie osoby zamieszkujące dany region, chciałyby pokazać jak na co dzień żyją, czym się trudzą (na przykład wykonują niecodzienną pracę, z którą chciałyby zapoznać osoby przyjezdne). W ten sposób możemy zaznać prawdziwego życia miejscowych, a dodatkowo doświadczyć niezapomnianych przeżyć, które oczywiście uzależnione są od tego gdzie się wybierzemy i co zaoferują nam lokalni mieszkańcy.

Taka forma zwiedzania danego kraju, daje nam możliwość prawdziwego zetknięcia się z kulturą danego kraju. Nauka przez doświadczenie zawsze jest najbardziej skuteczna, a zdobyta w ten sposób wiedza – bezcenna.

Warto także wiedzieć, że można wykorzystać kupon Airbnb na atrakcję. Rejestrując się z linka polecającego, zdobywamy 38 zł na atrakcję o minimalnej wartości 198 zł.

Odbierz swój kupon Airbnb

Szczerze polecamy korzystanie z usług portalu Airbnb, który oferuje niezapomniane noclegi w bardzo atrakcyjnych cenach. Chcesz poznać historię platformy Airbnb? Zobacz informacje o Airbnb na Wikipedii.