Każdy kto śledzi rynek motoryzacji w Polsce z pewnością nie jeden raz zastanawiał się jakie samochody cieszą się w naszym kraju największym zainteresowaniem. W zeszłym roku w naszym kraju sprzedało się blisko 400 000 nowych samochodów. Jak podają statystyki rynek samochodów używanych jest praktycznie kilkukrotnie wyższy niż rynek nowych aut.

Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo jak wygląda sytuacja motoryzacji w naszym kraju i jakie marki cieszą się wśród Polskich kierowców największym zainteresowaniem.

Najpopularniejsze marki – Skoda i Volkswagen

Pomimo tego, że moc nabywcza Polskich kierowców jest zdecydowanie niższa niż na przykład u naszych zachodnich sąsiadów, to rynek sprzedaży nowych aut w zeszłym roku prezentował się bardzo ciekawie. Warto wspomnieć przede wszystkim o tym, że z roku na rok wzrasta procent sprzedaży nowych aut, co wyraźnie pokazuje, że motoryzacja w Polsce nie stoi w miejscu i cały czas się rozwija.

Według statystyk najpopularniejszymi samochodami w Polsce są przede wszystkim Skody oraz Volkswageny, które tak naprawdę dominują na naszym rynku od bardzo wielu długich lat. Polscy kierowcy bardzo cenią sobie również Toyoty i warto zaznaczyć, że to właśnie ta marka zamyka podiom najpopularniejszych samochodów w Polsce.

Czym kierują się Polacy wybierając nowe auto?

Według przeprowadzonych badań bardzo wyraźnie wynika, że przy wyborze auta w naszym kraju najważniejszymi czynnikami jest oczywiście niska cena oraz stosunkowo niskie koszty eksploatacji. Co ciekawe z roku na rok nasi krajowi kierowcy są gotowi coraz więcej wydać na dodatkowe wyposażenie, które ma poprawić komfort jazdy.

Warto wspomnieć również o tym, że pierwsze trzy marki zdobyły ogromną popularność przede wszystkim wśród klientów biznesowych. To właśnie firmy wybierają auta Skody i Volkswagena. Jeżeli skupimy się na kierowcach prywatnych, to szybko okaże się, że w naszym kraju w cenie są Ople. Polacy najbardziej kochają Skody Octavie oraz Skody Fabie, które w swojej klasie oraz w swojej cenie nie mają sobie równych.