Ochrona własnej prywatności i zablokowanie dostępu osobom trzecim do naszej aktywności w internecie jest współcześnie zadaniem co najmniej niełatwym. Mnóstwo popularnych stron internetowych zbiera jakieś informacje o swoich użytkownikach i choć nie robi tego w szczególnie demonicznym celu, lecz po to, by po prostu lepiej dopasowywać wyświetlane na stronie reklamy, to byłoby miło, gdyby użytkownik internetu nie był stawiany przed faktem dokonanym i uzyskał możliwość wyboru. To tylko jeden z przykładów.

Ochrona prywatności z NordVPN

Wysyłając ze swojego komputera dane niezabezpieczone w żaden sensowny sposób, zawsze jest ryzyko, że wgląd w nie uzyska osoba do tego niepowołana i wykorzysta swoją wiedzę na naszą niekorzyść. Okazuje się jednak, że przeciętny internauta wcale nie jest postawiony przed faktem dokonanym i jeśli tylko tego chce, przy użyciu niewielkich środków może w skuteczny sposób ochronić swoją prywatność w sieci.

Mapa z serwerami NordVPN

Dzięki usłudze NordVPN możesz się łączyć przez serwer VPN z niemal dowolnego kraju

Wybierz szybką i bezpieczną usługę VPN

Rozwiązaniem jest oczywiście skorzystanie z wirtualnej sieci prywatnej, czyli w skrócie VPN. Wyjaśniając, jak po kolei powinien zachować się użytkownik internetu, nieszczególnie zaznajomiony z tematem bezpieczeństwa w sieci, postaram się omówić przy okazji wszystkie aspekty techniczne. Na wstępie trzeba jasno podkreślić, że skuteczny VPN jest usługą, za którą należy zapłacić pewną kwotę. Oczywiście dokopiemy się w internecie do jakichś darmowych programów, ale tylko profesjonalna usługa jest w stanie zapewnić nam gwarancję bezpieczeństwa, jakiej poszukujemy. Należy więc zwrócić się do wiodących marek w branży – na przykład NordVPN. Więcej na temat usługi NordVPN możesz przeczytać na tej stronie. Zachęcam do lektury.

Szybkość serwerów NordVPN

Szybkość serwerów NordVPN to jedna z cech wyróżniających się na tle usług konkurencyjnych

Czy dobry VPN to drogi VPN?

Koszt usługi nie jest szczególnie wygórowany, można też w miarę łatwo wystarać się o kupon rabatowy NordVPN. Możemy wykupić usługę na miesiąc, choć o wiele korzystniej jest kupić pakiet roczny, by mieć pewność i nie musieć regularnie pamiętać o opłatach. Warto też zaznaczyć, że w ramach NordVPN możemy chronić jednocześnie kilka urządzeń, wcale nie jest tak, że usługę musimy koniecznie przypisać do jednego urządzenia.

NordVPN onion over VPN

NordVPN dysponuje również serwerami specjalistycznymi jak Onion Over VPN

Szyfrowanie informacji w usłudze NordVPN

Jak będzie działać sieć VPN? W ogromnym skrócie polega to na tym, że wysyłane przez nas dane otrzymają coś na kształt pieczęci w postaci protokołu zabezpieczającego, który będzie owe dane chronić. Same w sobie są skuteczne, ale gwarancję bezpieczeństwa zapewnia dopiero dodatkowe zaszyfrowanie danych. Standardem jest szyfrowanie AES 256-bit. Tłumacząc obrazowo, liczba w tej nazwie oznacza długość znaków klucza deszyfrującego. Aby zbadać wszystkie możliwe kombinacje liczby składającej się z dwustu pięćdziesięciu sześciu cyfr, potrzeba jednoczesnej pracy całego mnóstwa komputerów. Przez milion lat. Wysłane przez nas dane trafiają najpierw na serwer VPN, a dopiero potem do miejsca przeznaczenia.

Co to ma na celu?

Przede wszystkim zapewnia nam anonimowość, bowiem osoba chcąca sprawdzić naszą lokalizację na bazie wysłanych przez nas danych, będzie w stanie uzyskać co najwyżej adres IP serwera VPN, który pośredniczył w ich wysyłce. Ot, to wszystko. Działanie VPN jest dosyć proste, ale absolutnie skuteczne. Wydaje mi się, że warte każdej ceny dla osoby, która szczególnie ceni swoją prywatność.

NordVPN nie jest drogą usługą, ale może być jeszcze tańszą, o ile skorzystasz z oferty specjalnej dostępnej pod adresem https://www.kupony.org/sklep/nordvpn/. Taniej o 75%? Robi robotę!