Nasz przydomowy ogród może stać się prawdziwym sanktuarium, miejscem, do którego uciekniemy przed zgiełkiem i codziennymi problemami. Czas spędzony na dbaniu o niego: koszenie trawy, sadzenie i podlewanie kwiatów czy warzyw, może się okazać wspaniałym sposobem na wyciszenie.

Prawdziwą radość przyniesie nam jednak dopiero podziwianie owoców naszej pracy, zachwycanie się pięknymi kwiatami i krzewami. By móc w pełni cieszyć się widokiem ogrodu warto wcześniej dobrze zastanowić się, jakie kwiaty będą prezentować się w nim najkorzystniej.

Odmiany kwiatów

Odmian kwiatów jest tak wiele, że kusi nas, by posadzić obok siebie kilka różnych ich rodzajów. Myślimy, że skoro pojedynczo wyglądają tak pięknie, to razem dadzą wręcz spektakularny efekt. Może się to jednak okazać niezbyt dobrym pomysłem, który zamiast pięknego zadbanego ogrodu, da w nim jedynie wrażenie chaosu. Najlepiej zdecydować się na dwa albo trzy rodzaje kwiatów i to nimi udekorować ogród. To samo dotyczy kolorystyki. Pamiętajmy, że nie wszystkie barwy kwiatów będą się dobrze obok siebie prezentować, np. pomarańczowe aksamitki i czerwone begonie, stworzą razem niezbyt udane połączenie.

Rabata kwiatowa

Nasz wzrok z pewnością cieszyć będą rabaty znajdujące się w ogrodzie. Tworzy się je najczęściej z bylin, kwiatów jednorocznych i cebulowych. Zgrupujmy te kwiaty, tak by łączyły się ze sobą pod kątem kolorów, dając w ten sposób widoczny z daleka wyraźny wzór. Warto zadbać o to, by naszych rabatach znalazły się zwłaszcza byliny, to właśnie one tworzą później efekt kwiatowego dywanu, który na pewno zrobi wrażenie na sąsiadach i naszych gościach.

Kwiaty dla zapracowanych

Jeżeli nie dysponujemy dużą ilością czasu, a marzy nam się piękny ogród, to warto posadzić w nim kwiaty, które kwitnął przez wiele miesięcy. Przykładowo, z pewnością dobrze prezentować się u nas będą pelargonie i surfinie. Dostępne są w licznych odmianach i kolorach, dzięki czemu nasz ogródek nie będzie wyglądać nudnie.