Depilator to podręczne urządzenie niewielkich rozmiarów, dzięki któremu możemy pozbyć się niechcianych włosów na ciele. Depilator o tyle jest lepszy niż maszynka do golenia włosów, czy też kremów depilujących, gdyż pozbywa się ich z cebulkami dzięki temu możemy cieszyć się gładka skórą przez co najmniej 2-3 tygodnie. Na co warto zwracać uwagę gdy chcemy kupić depilator?

Chłodzenie i głowice masujące

Depilator niestety nie jest metoda bezbolesnej depilacji, ale ból możemy zminimalizować wybierając depilatory, które mają zainstalowane dodatki wpływające na łagodzenie bólu – jak chłodzenie czy też dodatkowe głowice masujące.

Zasilanie, prędkość pracy i głowica

Warto również podczas wyboru depilatora zwrócić uwagę na zasilanie, prędkość pracy, oraz rodzaj głowicy. Głowica w depilatorach służy do chwytania włosków, dzięki temu są one wyrywane ze skóry. Głowice składają się z metalowych pęset lub dysków. Osoby z rzadszymi włosami powinny zdecydować się na depilator z pęsetami, które mają rzadziej rozmieszczone punkty chwytające włosy, w przypadku głowic z dyskami, punktów chwytających włosy jest znacznie więcej, dlatego takie maszynki są dobrym wyborem dla osób zmagających się z gęstym owłosieniem.

Prędkość depilatora najlepiej, aby mogła być regulowana (zazwyczaj dostępne są do wyboru dwa rodzaje prędkości) o ile skuteczność depilacji jest lepsza przy szybszych obrotach, o tyle jest też niestety wówczas bardziej bolesna.

Jeżeli chodzi o zasilanie to najlepiej wybierać depilator na akumulator z możliwością podpięcia do gniazdka. Ta opcja jest szczególnie ważna, gdy urządzenie rozładuje się w najmniej pożądanym momencie. Nie będziemy musieli czekać aż akumulator się naładuje, żeby dokończyć depilację.

Osłonka do miejsc intymnych

Warto również zainwestować w model funkcją depilacji wrażliwych miejsc ciała. Funkcja ta polega na dodatkowej osłonce, którą zamieszcza się na głowicy depilującej, dzięki temu część pęset jest zasłoniętych i depilacja staje się łagodniejsza, jest to szczególnie ważne podczas depilowania pach czy miejsc intymnych.

Depilator z podświetleniem

Warto również zwrócić uwagę na modele posiadające lampkę podświetlającą depilowany obszar, szczególnie przydatna funkcja, gdy musimy wykonać depilację w kiepsko oświetlonych warunkach.

Fotodepilacja – laserowe usuwanie owłosienia

Warto również rozważyć nowość na rynku kosmetycznym – foto depilacja, czyli metoda usuwania włosów przez światło. Depilator laserowy jest równie dostępny w wersji do użytku domowego, wystarczy skierować impulsy światła do cebulki włosów, w rezultacie czego włosy wypadają, a proces ich odrastania zostaje zahamowany na długie tygodnie.