Gdy zaczynają się chłodne dni, wiele kobiet zwyczajnie przestaje zamartwiać się swoją figurą. Zimą czy jesienią ukrywa się ją pod obszernymi swetrami oraz kurtkami. Kto myśli o tym, że za kilka miesięcy znowu nadejdą ciepłe dni i ochota na zwiewne sukienki i spódnice… Warto jednak mieć to na uwadze i również jesienią i zimą dbać o swoją sylwetkę, bo właśnie wtedy trzeba się szczególnie mocno pilnować.

Zimowa dieta

Jesienią i zimą organizm zupełnie naturalnie ma zapotrzebowanie na bardziej energetyczne potrawy. Jemy zatem bardziej tłusto, chętnie sięgamy po węglowodany, a także słodycze. Jedzenie w tym okresie roku ma rozgrzewać organizm. Wszystko to niestety skutkuje tym, że dosyć szybko tyjemy. Warstwa tłuszczyku, która może się pojawić, była potrzebna naszym przodkom dosłownie do przetrwania zimy. Jednak teraz ludzie nie marzną już w jaskiniach… Można przecież zimę i jesień wykorzystać do tego, by zrzucić kilogramy. To właśnie wtedy organizm potrzebuje też dużo więcej energii by się ogrzać. Jeśli zatem będzie się jadło potrawy podkręcające metabolizm (na przykład doprawione cynamonem lub imbirem, który działa właśnie rozgrzewająco), oraz wprowadzi się trochę ruchu, który również nakręca metabolizm człowieka, można naprawdę chudnąć. Warto zatem wykorzystać tą okazję, jaką daje ta pora roku.

Aktywność fizyczna zimą

Wielu osobom zima kojarzy się tylko z leżeniem pod ciepłym kocem. Ruch to za duży wysiłek… Tak naprawdę jednak nawet spacer kilka razy w tygodniu, energicznym krokiem, tak by wzrosło tętno, to już ruch. Poza tym można ćwiczyć na siłowni, zapisać się na fitness, albo ćwiczyć na dywanie, z jedną z popularnych trenerek, które mają swoje kanały na YouTube. Jest ich wiele, na początek można zatem wybrać bardzo proste, podstawowe zestawy ćwiczeń. Te drobne działania wykonywane regularnie przynoszą dobre efekty. Poprawiają kondycję, kształtują mięśnie. Może nawet zdarzyć się tak, że chociaż waga nie wskaże mniejszej liczby kilogramów, ciało będzie smuklejsze. Dlaczego? Bo masa mięśniowa waży więcej niż masa tłuszczowa.

Projekt bikini body

Jeżeli weźmie się pod uwagę wszystko to, o czym wspomniano powyżej, do wiosny jest szansa na to, że bez bardzo dużego wysiłku, po raz pierwszy będzie się miało wymarzone bikini body. Dieta nie musi zatem zaczynać się wraz z pojawieniem się w kalendarzu marca. Piękne ciało można mieć przez cały rok! Coraz więcej kobiet rozumie to i właśnie tak żyje. Sport i zdrowa dieta bez względu na to, czy to wiosna czy jesień.