Kursy, kursy – wszędzie kursy. Czasem zapewne niektórzy z nas mają nawet wrażenie, że ze wszystkich stron otaczają nas przeróżne propozycje kursów i szkoleń. Oczywiście z jakichś z nich musimy skorzystać bowiem nawet jeśli nie zostaniemy wygryzieni z miejsca pracy, to jednak nasze kwalifikacje znacząco spadną. W efekcie często wybieramy coś, traktujemy jako zło konieczne, a na dodatek okazuje się, że zupełnie nic się nie dowiedzieliśmy i tylko zmarnowaliśmy fundusze. Jak do takiej sytuacji nie dopuścić? Otóż warto zdecydować się na początek na kurs Photoshop na Strefa Kursów albo na Udemy. Jakie powody za tym przemawiają?

1. Kurs Photoshop to istny bestseller

Wydawałoby się na pierwszy rzut oka, że powyższe zdanie to zupełne masło maślane. Poniekąd zresztą tak jest. Niemniej jednak chodzi tu o to, że jeśli nie do końca mamy pomysł, od czego zacząć nasze doszkalanie się, to umiejętność obsługi programu Photoshop jest niezwykle uniwersalna i przydaje nam się nie tylko w większości zawodów, lecz również jest użyteczna czysto prywatnie, dla nas samych.

Jak to możliwe? Zastanówmy się na początek tak choćby i na szybko, do czego służy nam ten program. Otóż ni mniej ni więcej pomaga on nam obrobić zdjęcia, wykonać grafiki, plakaty, fotomontaże, fototapety. Posiadanie pięknych zdjęć zatem na pewno przyda się grafikom, fotografom i informatykom. Jednak nie tylko. Sami możemy też po prostu czuć satysfakcję ładnego zdjęcia. Ponadto możemy w ten sposób ozdobić gabinet, klasę, pracownię itp. co więcej umiejętność sprawnego obsługiwania się Photoshopem ceniona jest przez naprawdę wielu pracodawców, szczególnie zaś w branżach związanych jakoś z reklamą, promocją itp.

2. Jest to kurs online

W dzisiejszych, zabieganych czasach na pewno każdy doceni ten fakt. Co to bowiem dokładniej oznacza? Kurs Photoshop jest organizowany przez Internet? Otóż przede wszystkim mamy tutaj naprawdę dużą elastyczność czasu i miejsca nauki. Co więcej warto dodać, że choć kurs trzeba pobrać online, to jednak wykonywać go możemy w trybie offline. Dzięki temu uczymy się znacznie szybciej i efektowniej. Co więcej taka forma nauki oszczędza nam naprawdę wiele czasu. Nie musimy bowiem gnać na drugi kraniec miasta, tłumaczyć się ze spóźnienia, w pośpiechu odbierać dzieci z przedszkola i wykonywać inne, zupełnie nieracjonalne rzeczy. Tutaj bowiem wystarczy, że spokojnie sobie usiądziemy z komputerem gdzieś w wygodnym dla nas miejscu, zrobimy sobie herbatkę czy kawę, wybierzemy najlepszą do nauki godzinę i gotowe! Możemy także przeznaczyć tyle czasu na naukę, ile chcemy i ile możemy.

3. Strefa Kursów, Udemy – najlepsze platformy?

Wszystko świetnie, lecz w zasadzie czemu akurat Strefa Kursów i Udemy? Z pewnością bowiem wiele osób teraz powie, że po co marnować pieniądze, skoro można się wielu rzeczy nauczyć tak po prostu w Internecie. Przecież dzisiaj mamy różne blogi, podręczniki, filmiki itp…

Wszystko świetnie, trzeba jednak popatrzeć na jakość takich produktów. Kiedy bowiem się im przyjrzymy, zobaczymy, że wiele z nich tworzonych jest przez osoby zupełnie niezwiązane nijak z tematem. Co więcej taka nauka wymaga od nas wiele samozaparcia, nie oglądania śmiesznych kotów ani nowinek w modzie. Trzeba także podkreślić, że w Internecie dzisiaj znajdziemy naprawdę wiele informacji, a wśród nich dużo będzie miało dość mało wspólnego z prawdą. Przesianie takich wiadomości i wybranie tylko tych, które naprawdę mają jakąś większą wartość zajmie nam naprawdę wiele czasu i energii. Przy okazji zaś możemy niestety zapamiętać jakieś nieprawidłowe wzorce…

Tymczasem na tych dwóch platformach znajdują się tylko i wyłącznie wysokiej jakości kursy. Są one tworzone przez specjalistów i cechują się dobrym rozplanowaniem, przystępnym językiem, klarownością oraz generalnie jasnością. W związku z tym, łatwo się nam z nich uczyć.

Tu trzeba jeszcze zrobić krótką dygresję odnoszącą się do platformy Udemy. Mianowicie jest to witryna angielskojęzyczna i wszystkie kursy tam zawarte odbywają się w języku angielskim. Wiele osób z pewnością teraz wpadnie w przerażenie, że przecież na pewno nie warto, nie poradzę sobie itp. Tymczasem warto potraktować to jako swoiste ćwiczenie. Pomyślmy – nikt nie zobaczy naszych błędów, nie dowie się, że czegoś nie zrozumieliśmy, nie będzie się z nas śmiał, nie będziemy musieli wypowiadać się na żadnym forum. Dzięki temu zyskamy czas i możliwości, aby spokojnie sobie wszystko poćwiczyć i aby podszkolić się w tym języku. Co więcej – taki kurs po angielsku to ewidentnie niewątpliwy atut dla każdego pracodawcy.

4. Korzystna cena

Warto jeszcze wspomnieć o tym, że zarówno kursy na Udemy jak i na Strefa Kursów charakteryzują się korzystną ceną. Kurs Photoshop (przeczytaj artykuł) to bowiem wydatek rzędu 80 – 120 złotych po polsku i nawet 40 – 100 zł na stronie zagranicznej. Wszystko zależy oczywiście od poziomu kursu. Jak zatem widać – cena jest naprawdę korzystna. Warto jeszcze dodatkowo podkreślić, że dość często organizowane są różne promocje!

5. Różne poziomy zaawansowania

Lecz właśnie – poziomy zaawansowania. Warto zaznaczyć, że stanowią one niewątpliwie dość duży atut. Zarówno na Strefa Kursów jak i na Udemy mamy możliwość wyboru kursu podstawowego albo bardziej zaawansowanego w zasadzie nie tylko w Photoshopie, lecz w każdej dziedzinie. Dzięki temu chcąc nauczyć się dokładnie podstaw, nie musimy się obawiać, że nie zrozumiemy już pierwszej lekcji. Z kolei zaś mając już jakąś wiedzę na dany temat nie będziemy musieli się bać, że przyjdzie nam zapłacić za materiał, który już przecież doskonale mamy opanowany. Pamiętajmy tylko o tym, aby być szczerym w stosunku do samego siebie i dobrze ocenić swój poziom.

Podsumowując na pewno warto zainwestować w kurs Photoshop na platformie Strefa Kursów albo na Udemy, To może być bowiem nasz pierwszy ważny krok w kierunku sukcesu zawodowego. Warto bowiem zaznaczyć, że wiele osób, które już rozpoczęły naukę w jakiejś dziedzinie, potem skorzystało z oferty innych kursów i w efekcie stało się mistrzami w swoich zawodach!